Україна і світ

РФ налагоджує виробництво реактивного Shahed-238 з дальність 2 500 км – ГУР

З початку 2025 року фахівці фіксують низку суттєвих змін у будові ворожих безпілотників Shahed-136 (Герань-2, Гарпія). Зокрема РФ налагоджує виробництво аналогу реактивного Shahed-238 з дальність 2 500 км.

Про це інформувало Головне управління розвідки.

Як РФ модернізує дрони Shahed

Повідомляється, що дрони отримали нову бойову частину вагою 90 кг.

Польотний контролер, блок розподілу потужності та акумуляторну батарею перенесено з носової частини у хвостову. Також у конструкцію дрона встановлено додатковий баласт.

На завадозахищеній 8–канальній CRP-антені супутникової навігації з круговим розміщенням периферійних патч-антен виявлено стікер з маркуванням китайською та англійською мовами “Agricultural equipment parts”, а також номером, що вказує на виробництво у 2024 році.

Фото: ГУР

Зазначається, що спосіб виготовлення та корпус антени подібний до інших вузлів та агрегатів Shahed серії Ы, іранського та російського виробництва. Було виявлено стікер, який, ймовірно, встановили, щоб ввести в оману реальне походження та призначення CRP-антени.

РФ деталі частіше використовує китайську продукцію як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн. Наприклад, у 8–канальній CRP-антені росіяни замінили програмовану логічну інтегральну схему XILINX Kintex-7 виробництва США на інтегральну схему виробництва Beijing Microelectronics Technology, КНР.

— БПЛА, вироблені на потужностях особливої економічної зони Елабуга, на додачу до Ы отримали нову серію ― Ъ, – йдеться у повідомленні.

Дрони, вироблені на електромеханічному заводі Купол в Іжевську отримали нову серію КЦ на додачу до попередніх К та КБ.

Крім 8-канальних антен Комета М8 у виробництві ворожих ударних безпілотників використовуються також нові російські 12-канальні CRP-антени Комета.

Фото: ГУР

Для знімання та передачі відео ураження цілі росіяни використовують одноразові Telegram-боти та міні електронну-обчислювальну машину Raspberry Pi, вебкамеру, 3G/LTE-модеми.

Дрони Гербера, які раніше виконували імітаційну функцію, тепер оснащуються бойовими частинами ОФБЧ-2,5 та інженерними боєприпасами КЗ-6. Для активації бойової частини використовують підривник, підключений до польотного контролера через твердотільне реле RUICHI SSR-10DD.

Також Росія налагоджує виробництво аналогу реактивного Shahed-238 – Герань-3 з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.

За даними порталу War&Sanctions, у російському озброєнні ідентифікували 4 400 іноземних компонентів, а також 140 типів БПЛА та 88 підприємств, залучених до їхнього виробництва.

Фото: ГУР

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-18 19:48:00