Львівський портал

Реставраторів головного корпусу Львівського університету підозрюють у розкраданні коштів

Шевченківський районний суд Львова обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання директору підприємства «Будремсервіс» Богдану Гавриляку. Ця компанія займалася реставрацією головного корпусу ЛНУ імені Івана Франка, тож слідчі підозрюють, що він підробив акти виконаних робіт, через що фірма отримала майже 775 тис. грн за невиконані роботи. Про це пишуть Наші гроші.Львів.

Як вказано в Єдиному держреєстрі судових рішень, запобіжний захід, обраний Богдану Гавриляку, діятиме до 13 травня. Щоправда прокурори просили для нього нічний домашній арешт, але суд вирішив, що особистого зобов’язання буде достатньо. Також суд на попередніх засіданнях відхилив прохання прокурорів у відстороненні підозрюваного з посади.

Історія з реставрацією головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка почалася ще у 2018 році. Тоді цим теж займався «Будремсервіс», отримавши підряд на 75,8 млн грн. Будівельні роботи планували завершити до кінця 2019 року, але спочатку завадив брак фінансування, а потім – пандемія.

Договір продовжували додатковими угодами, але зрештою робіт виконали лише на 51,6 млн грн і у 2021 році сторони за взаємною згодою розірвали договір через коригування проєктно-кошторисної документації.

Але головний корпус ЛНУ ім. І. Франка все одно не залишили без повноцінної реставрації та оголосили новий тендер 23 квітня 2021 року на загальну суму майже 58 млн грн. Уже через місяць договір підписали з тим же «Будремсервісом», хоч компанія насправді почала працювати ще навіть до оголошення тендеру.

Досудове розслідування встановило, що вже під час другої реставрації корпусу, Богдан Гавриляк підробив 8 актів приймання виконаних будівельних робіт, через що«Будремсервіс» отримав зайвих майже 775 тис. грн за невиконані роботи.

Підприємство «Будремсервіс» зареєстроване  в грудні з 1999 року у Львові. За даними проєкту Clarity, за час своєї діяльності фірма отримала 49 держзамовлень на суму 215 млн грн. Майже 90% від цієї суми компанія отримала за угодами з Львівським національним університетом (39 угод на 192 млн грн). Засновником та директором фірми є Богдан Гавриляк.

До слова, фірма «Будремсервіс» займалася з 2019 по 2021 рік капітальним ремонтом стадіону в Кам’янець-Подільському за 12 млн грн. Але з підрядником розірвали контракт у 2021 році через те, що він не виконав свої зобов’язання, про що повідомляв мер міста Михайло Посітко.

Також Держаудитслужба виявила завищення вартості будівельних робіт під час цього ремонту на 639 тис. грн.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-03-23 15:51:46

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин