Україна і світ

RBK-500: характеристики касетних авіабомб

1

РБК-500 – це російська касетна бомба масою 500 кг. Цю зброю час від часу використовує армія РФ у російсько-українській війні. Що відомо про касетні авіабомби RBK-500 – читайте в матеріалі.

RBK-500: що відомо

За словами військового експерта Олександра Коваленка, RBK-500 – це радянського періоду касетна авіаційна бомба, в якій міститься касетна бойова частина. Вона була розроблена в 80-х роках та прийнята на озброєння в 1987 році. Є декілька модифікацій цієї касетної бомби, але загально RBK-500 має вагу у 500 кг, відрізняється різною компонентою своєї бойової частини.

Зараз це – модифікація старих радянських бомб ще 60-х років.

Сучасні RBK-500 схожі з бетонобійними бомбами. Можливо, зараз їх модифікували для того, щоб завдавати ударів у форматі коригувальної бомби. Цілком можливо, що росіяни створили свої універсальні модулі планування та корекції польоту, які встановлюються на модифікації FAB-250.

Зараз дивляться

RBK-500: принцип роботи

Фугасні бомби, наприклад ФАБ-500, оснащені крилами та GPS-навігацією. Російська авіація може застосовувати ці авіабомби на відстані 50 і більше кілометрів, не перетинаючи кордон України до потенційної зони ураження засобами ППО.

Коли ми говоримо про RBK-500, то її принцип – це саме касетна бойова частина, яка може змінювати свою траєкторію на 200 м чи на 100 м. Тому з ними можуть бути помилки у точності влучання. Небезпека цих бомб полягає у тому, що вона накриває велику площу, а не окремо точково. Тому ймовірність влучання у якусь ціль – доволі висока.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 18:23:10

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин