Україна і світ

Рахункова палата перевірить роботу МОЗ часів Супрун

Супрун зазначила, що за час роботи її команди в МОЗ України, Рахункова палата здійснювала 15 аудитів

Джерело: 112.ua

Рахункова палата перевірить роботу МОЗ часів Супрун

Рахункова палата перевірить роботу Міністерства охорони здоров’я за 2016-2019 роки, коли відомство очолювала Уляна Супрун. Про це екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

“Минулого тижня Комітет з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування, отримав прохання звернутися до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності Міністерства охорони здоров’я України у 2016-2019 роках. Комітет рішуче підтримав таку пропозицію більшістю голосів, але пропозиція розширити період перевірки МОЗУ на часи правління Богатирьової, Мусія і Квіташвілі чомусь була проігнорована”, – написала Супрун.

Супрун зазначила, що за час роботи її команди в МОЗ України, Рахункова палата здійснювала 15 аудитів.

“Прохання до комітету надійшло від Петра Багрія, фірми якого за часів Богатирьової були чи не основними продавцями ліків за завищеними цінами для МОЗу”, – зазначила Супрун.

Зазначається, що з 2016 року, коли запрацювали централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації, тендери та домовленості втратили свою чинність.

“Натомість більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків. Тут лише кілька прикладів ефективності цих закупівель. МОЗ України — це єдине Міністерство, в якому попросили провести аудит останніх трьох років роботи. Така вибірковість свідчить про чітке завдання створити підстави для видуманих кримінальних переслідувань та тиску на мене і членів нашої команди. Втрата мільярдних потоків — річ, яку не пробачають”, – додала екс-очільниця МОЗ.

Нагадаємо, волонтер, директор з гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун була призначена виконуючим обов’язки міністра охорони здоров’я в липні 2016 року.

Зазначимо, що 12 липня 2016 року її призначили заступницею міністра, а з 27 липня 2016 року Супрун виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив надію, що Супрун допоможе зробити “реальну реформу охорони здоров’я”.

Уляна Супрун народилася в місті Детройті в США. Восени 2013 року разом з чоловіком переїхала в Україну. Під час Революції гідності була в Києві на Майдані. Вона працювала в медичній службі, згодом очолила гуманітарні ініціативи Світового конгресу українців і заснувала організацію “Захист Патріотів”, яка займається тренуваннями з тактичної медицині та забезпечує українських бійців поліпшеними індивідуальними аптечками стандарту НАТО. У жовтні 2015 року вона стала консультантом комітету ВР з питань охорони здоров’я. У липні 2015 року отримала українське громадянство.

29 серпня Верховна Рада IX скликання на першому засіданні призначила нових міністрів в уряд прем’єра Олексія Гончарука. Зокрема, міністром охорони здоров’я призначили Зоряну Скалецьку (Черненко).
Джерело: www.112.ua

Facebook
Close