Україна і світ

РАРОГ дихає вогнем: як потрапити до 24 ОМБр імені короля Данила

Та ще вікна багатоповерхівок подекуди закриті щитами ДВП, плівкою чи іншим матеріалом нагадують, що частина людей покинули рідну домівку та змушені стати внутрішньо переміщеними особами чи біженцями в інших країнах. Пропозиції від Донецької обласної військової адміністрації про евакуацію постійно приходять на телефон кожного, хто в’їжджає на територію області. Типова картина прифронтового міста.

Він молодий, енергійний, спрямований на результат. Цей результат — знищення окупантів вдень, вночі, за будь-яких обставин та погодних умов. Те, що саме безпілотні системи стають основним засобом вогневого ураження противника, значно підвищує роль таких підрозділів у бойових військових частинах.

Літають всі: підрозділи розвідки, коригувальники вогню артилерії, підрозділи БПЛА механізованих та стрілецьких батальйонів і навіть підрозділи РЕБ та РХБЗ. Але головна ударна сила бригади в умовах переваги противника у боєприпасах до артилерії — це створені в бригадах батальйони безпілотних систем.

Чому саме «РАРОГ»? Міфічний сокіл давніх слов’ян, що вилітає з вогненного вихору та сам вивергає вогонь, вихор, бурю – чи не є це буквальним описом смертоносного удару по противнику з безпілотного літального апарату?

24 «королівська» окрема механізована бригада імені короля Данила з початком війни 2014 року вже вписала до своєї історії славні сторінки боїв за Лиман, Попасну, Лисичанськ, визволення правобережжя півдня України. Сьогодні вона тримає оборону Часового Яру.

На нарукавному знаку бригади зображений галицький лев з девізом «milites regum» королівська піхота. Ейдетика нової української армії органічно пов’язує покоління наших предків з сучасними героями, які захищають свою країну від чергових загарбників. «Рарог» теж з тих часів.

Лише людина вкорінена в історію свого роду, яка усвідомлює відповідальність як перед минулим, так і перед майбутнім, здатна свідомо й ефективно нищити ворога.

«Ми це робимо ефективно», — стверджує комбат. Деякі епізоди боїв особливо показні. Так, дорогу Верхнє Торецьке – Авдіївка в бригаді жартівливо назвали «дорога імені РАРОГ».

Противник намагався висуватися по ній бойовою технікою вночі. Оператори батальйону здійснили 12 вильотів з мінуванням шляхів висування. У результаті отримали 11 підривів техніки противника.

«Адже це не просто мінування. Це практично ювелірна робота, коли міна скидається після підриву попередньої машини на імовірному шляху обходу. Інколи практично під гусениці ворожого танка», — пояснює комбат.

Служба в батальйоні не менш складна, ніж в механізованих чи стрілецьких підрозділах. Постійні чергування операторів БПЛА на позиціях із безперервною зміною дронів у повітрі; логістика і доставка вантажів для піхоти на позиціях; ремонт, модернізація й удосконалення безпілотних літальних апаратів; власна логістика і виготовлення скидів та інших боєприпасів. Адже за ніч на противника може бути скинуто до 1 тис. кг «сюрпризів».

На Facebook-сторінці батальйону світлини зі свіжими результатами ураження противника. Від бойової техніки до окремих загарбників, які знайшли свою смерть на українській землі.

Знищені бліндажі, мости, укриття, вогневі позиції. Такі результати співставні із досягненнями найбільш успішних батальйонів безпілотних систем: Птахи Мадяра (розгорнутий до полку), Ахіллес, К-2, Дикі Шершні, батальйон бригади Магура та інші.

Це результат не лише державного забезпечення з нарощування спроможностей Сил безпілотних систем, а й значних волонтерських коштів та власних коштів бійців батальйону. У новому роді військ реальний розвиток йде попереду змін до штатів, законтрактованих державою дронів та типових боєприпасів.

Та й постійна зміна обстановки та дії противника змушують бути все більш винахідливими, аби встояти і, врешті-решт, побачити Перемогу. Лише на модернізацію отриманих за постачанням дронів у батальйоні витрачається до 10 млн гривен щомісяця.

Підрозділ потребує власного вантажного транспорту, рішень для оперативного переміщення пунктів управління, сучасної комп’ютерної техніки та дронів, дронів, дронів…

Кожен може стати втіленням сили вогненного вихору і нищити ворога особисто. Для цього потрібно:

– обрати посаду, яка відповідатиме твоїм навикам та здібностям;

– постійно навчатися та професійно зростати;

– виборювати перемогу з ідейними та вмотивованими побратимами.

Дізнавайся на сайті, або приходь у рекрутинговий центр 24 ОМБр імені короля Данила у Львові на площі Осмомисла, 9.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Олег Герасименко, спеціально для АрміяInform

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-25 15:55:00