Ракетна небезпека з моря й досі залишається — Наталія Гуменюк
Про ракетну небезпеку розповіла керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час телевізійного марафону «Єдині новини».
— росіяни збільшили корабельне угруповання в Чорному морі. Вони спорядили аж п’ять ракетоносіїв, з яких один — підводний. Вчора близько половини з 36 ракет вони використали. Ці носії залишаються на бойовому чергуванні, що говорить про їхні певні задуми, і ці ракетоносії можуть бути застосовані, — відзначила Наталія Гуменюк.
Щодо роботи дронів, то, за її словами, особливої активності, як напередодні, не було.
— Наша протиповітряна оборона працювала влучно, коли вони запускали дрони-розвідники. Кожен з них був знищений, але пам’ятаємо про те, що сьогодні розвідка теж може активізуватися, і не виключена атака дронами-камікадзе, тому що в запасі вони досі є. Оскільки на морі шторм, то поривчастий вітер є для них перешкодою в роботі. Наразі погода вщухла, тому росіяни можуть цим скористатися, — розповіла Наталія Гуменюк.
Кінбурнська коса на Миколаївщині досі залишається не повністю звільненою від російських окупантів, і це не дає українським силам змоги говорити про остаточне звільнення Миколаївщини.
— росіяни продовжують наїжджати туди час від часу, щоб виконувати бойові завдання стосовно протилежного берега — це Очаківська, Куцурубська громади. Вчора їх знову обстріляли з реактивних систем залпового вогню. Вони продовжують імітувати контроль над міжнародними транспортними шляхами, щоб не залучати Миколаївщину під зернову угоду. Але наша відповідь теж досить потужна, і це не дозволяє їм залишатися там на постійній основі, тому використовують цю зону як певний плацдарм для ураження, після чого ретируються, — повідомила Наталія Гуменюк.
Керівник об’єднаного пресцентру наголошує, що мінна небезпека також залишається, оскільки штормові хвилі досі є.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Від початку року було виявлено близько десяти об’єктів, схожих на міни, а знищено шість. Тобто ще є об’єкти, які можуть наближатись до берега за течією. Треба пам’ятати про те, що така міна може здетонувати неконтрольовано. Уламки летять на 100–150 метрів, тому треба враховувати цю відстань під час прогулянок в районі узбережжя, — наголосила Наталія Гуменюк.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-15 11:43:23