Україна і світ

Рада закликає владу Білорусі звільнити Протасевича й усіх політв’язнів

3 червня на засіданні Верховної Ради депутати 280 голосами затвердили текст постанови про заяву щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryаnair у Мінську 23 травня, внаслідок чого було затримано засновника найбільшого опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.

– Верховна Рада України рішуче засуджує дії влади Республіки Білорусь щодо примусової посадки пасажирського літака компанії Ryanair та затримання Романа Протасевича, що є черговим проявом наступу білоруської влади на політичну опозицію, на свободу слова й журналістську діяльність у Білорусі, – йдеться у тексті заяви нардепів.

Парламентарі закликають білоруську владу негайно звільнити Романа Протасевича і всіх політичних в’язнів, зупинити свавілля й тортури, до яких вдаються органи безпеки Білорусі щодо утримуваних під вартою громадян Білорусі, а також гарантувати повагу до прав людини відповідно до міжнародних зобов’язань.

– Верховна Рада України підтверджує цілковиту солідарність зі своїми міжнародними партнерами, передусім з держав-членів Європейського Союзу та США, зокрема щодо припинення повітряних сполучень із Республікою Білорусь, – йдеться в проекті постанови ВРУ.

Також депутати наголошують, що повністю підтримують дії уряду України, який 26 травня заборонив авіаційні перевезення між Україною та Республікою Білорусь з 26 травня 2021 року та посилив “повітряні санкції” щодо білоруських авіакомпаній із 28 травня 2021 року.

Повний текст заяви Верховної Ради щодо інциденту з примусовою посадкою літака компанії Ryanair у Мінську

Затримання Протасевича в Мінську

23 травня в Мінську екстрено посадили літак авіакомпанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса, нібито через надходження сигналу про замінування, коли борт пролітав над Білоруссю.

Серед пасажирів рейсу був засновник білоруського опозиційного Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич. Після посадки його затримали.

Напередодні влада оголосила Протасевича в міждержавний розшук і навіть просила Польщу видати його для притягнення до кримінальної відповідальності як обвинувачуваного у справі про масові заворушення в Білорусі.

Детальніше про затримання Романа Протасевича в Мінську читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-03 11:11:19

Back to top button