Україна і світ

Рада закликала партнерів переглянути правомірність членства РФ в ООН

Фото: УНІАН

З нагоди 30-ї річниці підписання Будапештського меморандуму Верховна Рада ухвалила звернення до парламентів, урядів іноземних держав, міжнародних організацій. У документі є заклик розглянути питання правових підстав перебування Росії у складі членів ООН.

Про це у Telegram повідомив народний депутат з парламентської фракції Голос Ярослав Железняк.

За цю ініціативу №12277 проголосували 287 народних депутатів.

Рада закликала партнерів переглянути правомірність членства РФ в ООН

Документ ставить за мету об’єднати міжнародну спільноту у подальшій підтримці України у протистоянні російській агресії та повернути довіру світових держав до міжнародних договорів у сфері безпеки.

У відповідному зверненні депутати закликають парламентарів та уряди іноземних держав, міжнародних організацій та Парламентської Асамблеї НАТО продовжувати надавати підтримку Україні, у тому числі фінансову та військово-технічну.

Крім того, парламентарі просять сприяти відновленню територіальної цілісності нашої держави, а також покаранню Росії та її військово-політичного керівництва за скоєння воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину агресії. Депутати закликають об’єднати колективні зусилля навколо імплементації Української Формули миру та Плану перемоги України для збереження заснованого на міжнародному праві світового порядку й відновлення поваги до принципів Статуту ООН.

До того ж, Верховна Рада закликає розглянути питання правових підстав перебування Росії у складі членів ООН, а також питання ефективності гарантій, наданих згідно з Будапештським меморандумом, на рівні Генеральної Асамблеї ООН. Депутати звертають увагу на потребу у розробці певних механізмів для виконання міжнародних гарантій безпеки.

У Верховній Раді закликають країни, що мають ядерну зброю визнати відповідальність РФ за порушення гарантій безпеки за Будапештським меморандумом, активізувати зусилля для припинення ядерного шантажу світу з боку країни-агресора, а також створити міжнародний механізм контролю і відповідальності за дотриманням гарантій безпеки, які надані державам, що добровільно відмовилися від ядерної зброї.

Українські парламентарі просять міжнародних партнерів розглянути можливість надання нашій державі спеціальних гарантій безпеки разом з можливістю оборонної співпраці з Організацією Північноатлантичного договору.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До того ж, Рада закликає парламенти країн – членів ЄС та Організації Північноатлантичного договору – звернутися до національних урядів щодо ухвалення рішення про запрошення України до НАТО та підтримку вступу України до ЄС.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-05 13:14:00