Україна і світ

Рада призначила на 25 березня парламентські слухання з приводу виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини

“За” проголосували 338 народних депутатів
Верховна Рада призначила на 25 березня парламентські слухання на тему виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Депутати ухвалили проект постанови № 2468. “За” проголосували 338 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

Народні депутати запросили для участі в парламентських слуханнях представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, науковців та експертів.

“Проблема невиконання та надмірно тривалого виконання остаточних рішень в Україні була визнана неодноразово Європейським судом з прав людини системною і такою, що потребує негайного вирішення. Європейський суд у своїх рішеннях по заявах проти України дійшов висновку, що порушення прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, є наслідком недоліків регуляторної та адміністративної практики органів державної влади. Європейський суд також висловив позицію, що держава не звільняється від відповідальності за несплату відповідних грошових зобов’язань, гарантованих законодавством, у випадку відсутності у держави коштів на фінансування відповідних видатків”, – йдеться в тексті подання.

Зазначається, що проведення цих парламентських слухань сприятиме широкому обговоренню системної проблеми щодо невиконання судових рішень в Україні та напрацюванню пропозицій до законодавства у відповідній сфері з метою розроблення дієвого механізму усунення системних та грубих порушень прав людини.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close