Львівський портал

Рада посилила незалежність САП, але «правки Лозового» скасувала частково

Верховна Рада на засіданні 8 грудня в цілому прийняла закон, який виокремлює Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру в окремий орган прокуратури, однак в рамках цього законопроекту не скасувала повністю скандальні «правки Лозового». Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За закон проголосувало 298 депутатів. Крім виокремлення САП в окремий орган, вдосконалюється процедура конкурсного відбору прокурорів, керівництва та передбачаються нові механізми дисциплінарного контролю та зовнішнього аудиту САП.

Нардеп Ярослав Железняк зазначає, що «правки Лозового» в законопроекті скасовані «лише дуже частково».

Депутатка Ірина Геращенко зазначає, що скасовуються поправки щодо терміну розслідування до вручення підозри. На період воєнного стану було встановлено термін 30 місяців для розслідування до вручення підозри, тепер ці обмеження скасовано і розслідування може тривати безтерміново.

Центр протидії корупції (ЦПК) наголошує, що правоохоронний комітет, який готував порівняльну таблицю до законопроекту, лишив у законопроєкті ключову норму «правок Лозового» – п.10 ч.1 ст. 284 КПК. У ЦПК зазначили, що без її скасування інші зміни не мають рації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-12-08 17:08:29

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин