Львівський портал

Рада не розглянула законопроєкт №10242, але його не зняли з розгляду, – нардеп

Верховна Рада не розглянула у середу, 18 грудня, законопроєкт №10242, проти якого виступила журналістська спільнота Медіарух, а також медійні та правозахисні організації. Однак його знову спробують винести на голосування. Про це пише Детектор медіа із посиланням на нардепів Ярослава Железняка та Ярослава Юрчишина. 

Зокрема, голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів, що законопроєкт не розглянули сьогодні (18 грудня, – ред.), але він не знятий з розгляду.

«Ми і далі пропонуємо його відкласти, провести на базі Комітету з питань свободи слова діалог з представниками медіа, узгодити компромісний текст законопроекту і тоді повертатися до його розгляду», сказав депутат.

Він додав, що існує можливість, що законопроєкт спробують знову винести на голосування в найближчі дні, «але 1600 правок нікуди не ділися».

Напередодні, 17 грудня, Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України вдруге звернулися до народних депутатів із закликом відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 в його нинішній редакції. Цей законопроєкт, зазначається в заяві, продовжує нести значні загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні. 

Медійники та правозахисники наголосили, що оновлена редакція законопроєкту, пропонована для голосування, не усунула ризиків, на яких вони наголошували у своїй попередній заяві від 2 грудня. Зокрема, не враховано критичних зауважень щодо необхідності запровадження ефективних механізмів захисту для осіб, які розголошують конфіденційну інформацію в інтересах суспільства, у тому числі, журналістів та викривачів корупції.

Цього ж дня народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк сказав, що депутати з різних фракцій блокуватимуть законопроєкт №10242, який можуть розглянути у повторному другому читанні найближчим часом.

Раніше Львівський портал підписав заяву про те, що медійники закликають не ухвалювати закон про відповідальність за публікацію даних з реєстру.

Нагадаємо, що 4 грудня 2024 року Рада не ухвалила скандальний закон про відповідальність за публікацію даних з реєстру, але лобістам цього фарсу забракло всього 13 голосів.

Перед тим, український журналіст-розслідувач Михайло Ткач розповідав, чому депутатам не потрібно голосувати за законопроєкт, який загрожує викривачам корупції. У Центрі протидії корупції також наголосили на шкоду цього законопроєкту та повідомили про те, що нардепи президентської партії «Слуги народу» ще раз спробують протягнути скандальний законопроєкт проти медіа, за яким в Україні зможуть саджати у тюрми на 8 років журналістів та їхні джерела, які викривають корупцію.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: ілюстративне, А. Нестеренко/ВРУ

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-18 19:24:00