Україна і світ

Рада наступного тижня розгляне держбюджет-2023: Арахамія назвав дату

Верховна Рада України вже наступного тижня збирається розглянути проєкт державного бюджету на 2023 рік у першому читанні.

Про це поінформував в ефірі загальнонаціонального телемарафону народний депутат, голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

За його словами, розгляд головного фінансового документа країни запланований на четвер, 6 жовтня.

– Бюджет ми розглядатимемо вже 6 жовтня. І там весь бюджет – фактично на війну та на оборону. В принципі, все – на оборону, можна так сказати, – наголосив Арахамія.

Коментуючи можливе виділення Вашингтоном понад $12 млрд допомоги для України, нардеп пояснив, що більшу частину цих коштів буде спрямовано на закупівлю зброю. А решту – на покриття великого дефіциту держбюджету України.

Наразі відповідний законопроєкт ухвалив Сенат США. Як уточнив Арахамія, завтра очікується ще одне голосування в Конгресі.

– Десь 85% із цих грошей піде на закупівлю зброї. І решта піде на пряму підтримку нашого бюджету, – зазначив нардеп.

Як відомо, в державному бюджеті-2023 передбачено понад 1 трлн грн на оборону. Це майже 50% від усіх витрат. Ще 35% будуть спрямовані на пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим сім’ям, виплати внутрішньо переміщеним особам, на медицину та освіту.

Згідно з проєктом держбюджету, коливання курсу закладено на рівні 42 грн/долар, а інфляція може сягнути 30%.

З 1 січня мінімальна зарплата залишиться на рівні 6,7 тис. грн (після останнього підвищення в грудні подальше зростання не планується). А прожитковий мінімум на одну особу становитиме 2 589 грн.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-29 22:07:33