Україна і світ

путін визнав проблеми з ліками на росії

На росії після 11 місяців війни з Україною заговорили про головний біль для всіх пересічних росіян. Він настільки головний, що про це сказав, навіть, сам путін, який завжди запевняє, що «все йде за планом».

Так, 24 січня диктатор на офіційному рівні визнав наявність у рф серйозних проблем з ліками. Мовляв, на одні вирослі ціни, а інших взагалі немає. І повернув в обіг забуте з радянських часів слово «дефіцит».

Насправді обвальне падіння ввезення медикаментів з-за кордону та проблеми з їх внутрішнім виробництвом, залежним від імпортної сировини, вже давно створювали загрозу нестачі ліків у російських аптеках.

fejk putin liky problemy

Так зване мінохорони здоров’я рф офіційно попередило про «загрозу дефіциту майже 100 найменувань ліків». З них 97 (включаючи базові антисептики, знеболювальні, гормони та вакцини) було вирішено включити до закритої частини державного реєстру препаратів, щодо яких влада бачить загрозу дефіциту.

До переліку, підготовленого моз рф, увійшли, зокрема, парацетамол, аспірин, ібупрофен, анальгін, гормональний препарат преднізолон, антибіотики пеніцилінового ряду.

Ще в липні роскомнагляд бадьоро повідомляв, що дефіциту ліків на московії немає і не буде. Ба більше, особисто путіну доповідали, що «разом з фсб триває робота з припинення схем іноземних фармацевтичних компаній, які продають свої препарати через російських лікарів. Вони залучили низку керівників медустанов, медпрацівників у 30 суб’єктах росії».

А потім почалося. За підрахунками RNC Pharma, ввезення ліків до рф з-за кордону впало на 20% у фізичному вираженні. Імпорт готових ліків зменшився на 8,6%, до 1,36 млрд упаковок, а нерозфасованих препаратів — обвалився на 30%.

Водночас внутрішнє виробництво ліків, за даними росстату за листопад, знизилося на 14,8% у річному вираженні. До вересня статистика фіксувала зростання випуску на фармзаводах — на 21,5%. Але відбувалось це завдяки накопиченим запасам імпортної сировини за 9 місяців. Вже в жовтні виробництво ліків зменшилося на 8,5%, а в листопаді спад взагалі пришвидшився майже вдвічі.

До речі, саме в листопаді ГУР МО України повідомляло про те, що в рф виник брак медичних препаратів. Причинами дефіциту українські розвідники називали західні санкції та збільшення витрат ліків і препаратів через величезні втрати російської армії в Україні.

Що ж, як бачимо, кремлю варто дослухатися до українських розвідників. А не до російських з їхніми фейками про АЕС.

Та й головну хворобу путіна — «валдай головного мозку» — замість росіян щодня лікують українці. А за допомогою різноманітних сучасних західних «препаратів» це лікування незабаром стане більш інтенсивним.

Джерело: Центр стратегічних комунікацій SPRAVDI

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-26 00:41:05