Україна і світ

Проєкт Держбюджету-2020: на дороги передбачено рекордні суми

Проєкт Держбюджету-2020: на дороги передбачено рекордні суми

Відповідно до проєкту бюджету на 2020 рік, на відновлення українських доріг буде спрямовано 74,4 мільярда гривень. І такий обсяг фінансування дорожньої галузі є рекордним.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, що дорожній фонд у 2020 році має становити 69,7 мільярда гривень. До прикладу, на 2019 рік на ремонт доріг виділяли 55 мільярдів гривень.

Ці кошти планують спрямувати, зокрема, на:

  • розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 38 мільярдів гривень;
  • будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (субвенція [форма грошової допомоги) з державного бюджету місцевим бюджетам) – 22,2 мільярда гривень;
  • заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 мільярда гривень;
  • виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування – 6,3 мільярда гривень.

Крім того, серед найближчих планів чинного уряду – наведення ладу в Укравтодорі та проведення роботи з областями, “які в 2019 році також мають значні можливості”. Як підкреслив Криклій, щонайменше 22 мільярди гривень витратять на місцеві та комунальні дороги.

До слова, 11 у Верховній Раді проголосували в цілому за законопроєкт, що передбачає збільшення штрафів за перевантажені фури. Таку ініціативу підтримав 331 нардеп. Залежно від рівня перевищення вагової норми водії-порушники змушеними будуть заплатити від 8,5 тисяч гривень до 34 тисяч гривень. Також такі зміни передбачають запровадження системи Weigh-in-Motion — зважування автотранспорту під час руху.

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2019

Close