Львівський портал

Провалля біля Щирця може зруйнувати дорогу до сусіднього села. Грошей на роботи досі нема

Провалля, яке утворилось ще наприкінці квітня у селі Піски, що відразу біля Щирця, може зруйнувати дорогу до сусіднього населеного пункту. Втім грошей на повну ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації досі немає. Про це йшлося під час засідання обласної комісії ТЕБ і НС, пише пресслужба Львівської ОДА.

Під час засідання комісії ТЕБ і НС обговорили ситуацію із утвореним наприкінці квітня проваллям у селі Піски, що біля Щирця. Члени комісії наголосили на вжитті заходів із його ліквідації, у противному випадку існує небезпека руйнування житлового будинку та дороги Щирець – Тернопілля.

Відтак обласна комісія ТЕБ і НС рекомендує виділити із резервного фонду бюджету області понад 500 тисяч гривень на ліквідацію наслідків новоутвореного провалля. Кошти мають виділити Щирецькій селищній раді.

Нагадаємо, карстове провалля у села Піски утворилось 20 квітня відразу біля житлого будинку. Глибина вирви сягла близько 15 метрів, втім екологи говорили, що процес зсуву ґрунту не зупинився.

Через цю надзвичайну ситуацію збиралась місцева комісія ТЕБ і НС, яка мала визначити план подальших дій.

Як йдеться на офіційному сайті Львівської РДА, станом на середину червня лише вдалося отримати експертний звіт щодо карстологічної ситуації в зоні впливу провалу. Також поки ще виготовляють проєктно-кошторисну документацію, аби засипати провалля. Відтак говорити про повноцінні роботи на місці провалля наразі зарано.

Об’їзд провалля має відбутися дорогою, що з’єднує села Піски та Семенівку, втім її ремонтують. Завершити всі роботи мали до кінця червня.

Зазначимо, село Піски розміщене на карстових порожнинах. Це вже третій випадок, коли тут утворюються провалля. Приблизно у цьому ж місці виникало провалля у 1973 році.

Інше провалля в селі було у 2010 році, тоді було завдано шкоду будинкам. Як і в попередні рази, зараз розглядають можливість засипати провалля глиною.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-13 12:02:17

Back to top button