Україна і світ

Провал політики РФ щодо України: на що вказує антиукраїнська стаття Медведєва

Впадає в очі вкрай агресивна антиукраїнська риторика автора статті. Як це пояснити? Чому і для чого це написано? Та ще й написано у такій агресивній стилістиці. І чого нам чекати від Росії? Адже автор статті, екс-президент і екс-прем’єр Росії, зараз заступник голови Ради безпеки РФ.

На мій погляд, у появі цієї статті визначально спрацювали особисті та внутрішньополітичні мотиви Д. Медведєва, чиї політичні позиції різко ослабли останнім часом, можливо втрачена (хоча б частково) і довіра Путіна. Тому Медведєв періодично намагається нагадувати про себе, зокрема і статтями на різні теми, водночас він намагається показати себе “вірним Путінцем”.

Чому Медведєв пише саме про Україну? Найімовірніше, у російському керівництві намагаються визначитися – що робити в українському напрямі. Висловився сам Путін у своїй гучній статті. Висловилися (в інтерв’ю і коментарі) Д. Козак, В. Сурков і деякі інші російські політики, що працюють в українському напрямі.

Мабуть, і Медведєв вирішив заявити себе в цій дискусії. До того ж треба враховувати, що він також кум Медведчука, і у нього найтісніші зв’язки з Медведчуком і його командою. Думаю, що далеко не випадково збіглося в часі пред’явлення Медведчуку нової підозри в зраді і поява статті Д.Медведєва про Україну.

З високою ймовірністю, зміст статті Д.Медведєва – це відображення настроїв щодо України, які зараз домінують у самого Путіна і його оточення. Вони не збираються домовлятися ні з президентом Зеленським, ні з будь-яким іншим українським керівником, який буде відстоювати на переговорах з Росією національні інтереси і територіальну цілісність України.

У Кремлі все ще наївно сподіваються, що Україна колись розгорнеться в бік Росії. Тому стаття Д. Медведєва – це діагноз, діагноз нерозуміння України, невизнання її як самостійної нації і суверенної держави. І це діагноз провалу російської політики стосовно України. Але схоже, що сам Д. Медведєв цього так і не зрозумів.

Автор: політолог Володимир Фесенко

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-11 22:50:51

Back to top button