Україна і світ

Протистояння між «вежами» Кремля наростає — Петро Черник

В ефірі телемарафону «Єдині новини» воєнний експерт Петро Черник прокоментував ситуацію з конкуренцією між ПВК «вагнер» та міністерством оборони рф.

— Найгарячішими точками на фронті залишаються Бахмут і Соледар. Така важка битва там тому, що путін віддав наказ вийти на адміністративні межі Донецької області ще до кінця 2022 року, — нагадав експерт. — Зробити цього не вдалося. росіяни зазнають колосальних втрат.

На думку Петра Черника, аби відвернути увагу від невдач та представити себе як незалежного полководця, ватажок ПВК «вагнер» віктор пригожин зосередився на боях за Соледар.

віктор пригожин обіцяє ув’язненим у майбутньому ледь не крісло в госдуму…

— ПВК «вагнер» зазнала там неймовірних втрат. На цю хвилину вони обчисляються вбитими й пораненими в межах 40 тисяч. Це становить приблизно дві третини цієї структури, — підкреслив Петро Черник. — У цьому контексті відбувається наростання протиборства між «вежами» кремля. Схоже на те, що шойгу й герасимов повернули собі певний авторитет в очах путіна. Поки що, попри те, що бої неймовірно кровопролитні, все йде за нашим сценарієм. Мені ця битва нагадує відому битву Першої світової війни під Верденом 1916 року. За десять місяців протистояння між французами й німцями в підсумку бої завершилися з нульовою сумою. Однак німці підірвали там свій стратегічний воєнний потенціал. Так виглядає, що й російська федерація в Бахмутсько-Соледарській дузі «перемелює» рештки свого боєздатного війська. Разом з тим мобілізація в рф триває і ту колосальну хвилю людей, яку в кремлі готові застосувати, недооцінювати не можна.

Також Петро Черник додав, що разом з мобілізованими воювати в Україну відправляють і ув’язнених, яких вербує в лави ПВК «вагнер» віктор пригожин.

— В росії є понад 420 тисяч ув’язнених. Їх там ніхто не вважає за людей. віктор пригожин — майстер піару. Він розвиває тему, що ці ув’язнені в майбутньому ледь не в госдуму зайдуть, — зазначив воєнний експерт.

росіяни знизили артилерійські вали

Петро Черник розповів, що в росіян зараз нема потенціалу для можливих наступальних дій на Луганщині та на півдні України, але сил для стримування наших контрнаступальних операцій у них ще є достатньо.

— російська федерація «видихається» в частині, яку я називаю «снарядний голод». Вони насправді на нього стали й знизили від літа минулого року артилерійські вали втричі. Але тим не менше — це сила, яку не можна ігнорувати, — підкреслив експерт. — Кожний наш воїн на вагу золота й таке явище як «жуковщина» для нас неприйнятне. Усі без винятку наші успішні операції були ретельно продумані, сплановані й організовані. Нагадаю, що Наполеон Бонапарт казав, що мистецтво війни це така наука, де вдається рівно все те, що розраховується і планується заздалегідь. В цій частині ми на порядок випереджаємо ворога.

Також Петро Черник зазначив, що перемогти ворога Україна має, опираючись на якість, а не на кількість.

— Колосальний «бронепакет», наданий США вселяє в мене стриманий професійний оптимізм. Це те, що називається «якість зростатиме кратно», — підсумував експерт.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-18 18:11:38