Україна і світ

Протидіяти сексуальному насиллю в мережі допоможе інформаційно-освітній портал stop-sexting.in

“НЕ ВЕДИСЬ”. Кожна п’ята дитина в Україні потерпає від сексуального насильства в онлайн-просторі. Через фейкові акаунти у соцмережах злочинці втираються в довіру школярів та вимагають інтимні фото або відео.

Про свій страх через шантаж наважується зізнатися батькам лише кожна четверта дитина. 11 лютого, в День безпечного інтернету, Київстар, Мінцифра та Офіс Уповноваженого президента з прав дитини запустили соціальний проєкт #stop_sexтинг. Заявити про сексуальне насилля онлайн та навчитися йому протидіяти. Діти та дорослі тепер можуть на сторінках спеціально створеного інформаційно-освітнього порталу STOP-SEXTING.IN.UA.

Сайт ми розробили з метою допомоги дитині, якщо в неї є запитання щодо сексуальних ризиків в інтернеті, коли вона надсилає інтимні фото чи в неї хтось вимагає такі матеріали, щоб вона могла легко розібратись, що робити в такій ситуації,
– сказала радник міністра цифрової трансформації України Анастасія Дьякова.

“Коли дитина 5, 10, 12 років переглядає сцени через інтернет сексуального насильства, то це руйнує психіку дитини. Тільки 24% батьків знають, що їх діти бачать речі в інтернеті, які їх травмують”, – зазначив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Міжнародний нагляд за контентом будуть здійснювати фахівці Internet Watch Foundation.

Ми закликаємо у випадку виявлення контенту, що містить насильство над дитиною, повідомити про це нам. І ми вилучимо з мережі ці матеріали,
– сказала заступник генерального директора Internet Watch Foundation Сьюзі Харгрівз Oбі.

Проєкт #stop_sexтинг підтримала компанія Київстар та інвестувала у створення порталу. Раніше мобільний оператор та Мінцифра підписали Меморандум, у якому підвищення безпеки дітей в інтернеті було визначено одним з трьох пріоритетних напрямків співпраці.

Для нас дуже важливо зробити інтернет безпечним, особливо для дітей. Співробітники Київстар стали волонтерами, і ми будемо промотувати й надалі залучати інші компанії для того, щоб вони йшли волонтерами і розмовляли з дітьми,
– пояснила директор з корпоративних зв’язків компанії Київстар Ганна Захараш.

Окрім цього, оператор зв’язку Київстар вже кілька років допомагає Нацполіції розшукувати зниклих дітей, завдяки функції розсилки смс “Пошук дітей”.

Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close