Україна і світ

Простий спосіб врятувати недоношених дітей — дослідження

1

Фахівці Американського коледжу акушерів і гінекологів показали простий спосіб порятунку недоношених дітей: якщо лікарі зачекають хоча б дві хвилини після народження, щоб перетиснути пуповину, вони значно поліпшать показники виживання.

Як це працює

За словами експертів, недоношеними вважаються діти, народжені до 37 тижнів вагітності.

Відтерміноване перетискання пуповини, на думку вчених-медиків, призводить до поліпшення кровообігу, зменшення потреби в переливанні крові та зниження частоти серйозних ускладнень, як-от некротизуючий ентероколіт або запалення травного тракту.

Зараз дивляться

Зазначається, що дослідники також прагнули визначити оптимальний час очікування перед перетисканням. Найтриваліша затримка, яку вивчали, спостерігалася протягом трьох хвилин після народження.

– Ми виявили, що чим довше ми чекаємо, тим краще і тим більше ми можемо знизити смертність. Ми були вражені тим, наскільки послідовні результати, – зізналися вчені.

У двох нових статтях, опублікованих у The Lancet, проаналізовано десятки досліджень за участю тисяч немовлят, народжених у лікарнях різних країн, включно з Великою Британією, Індією, Іраном і США.

Двохвилинне відтермінування здається оптимальним

В одному з оглядів порівнювали ефективність трьох методик: негайного перетискання пуповини, відтермінованого перетискання і доїння неушкодженої пуповини, щоб до новонародженого притекло більше крові.

У документі було розглянуто 48 рандомізованих досліджень і проаналізовано дані про 6 367 немовлят. Було виявлено, що відстрочене перетискання пуповини знижує внутрішньолікарняну смертність недоношених новонароджених на одну третину порівняно з негайним перетисканням пуповини.

Статистично значущих відмінностей між іншими втручаннями не спостерігалося.

Аналіз показав, що найтриваліша відстрочка перетискання найбільшою мірою збільшує виживаність порівняно з негайним перетисканням.

Але автори зазначили, що якщо новонародженому була потрібна негайна реанімація, пуповину слід зберігати неушкодженою тільки доти, доки можна одночасно забезпечити реанімацію.

Чому це важливо

Щороку в усьому світі народжується близько 13 млн недоношених дітей, майже мільйон із них помирають протягом місяця життя. Недороге та низькотехнологічне втручання, таке як відстрочене перетискання пуповини, потенційно може врятувати безліч життів, резюмують дослідники.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-19 11:07:10

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин