Профілактика хвороби Паркінсона, як запобігти — дослідження
Нейробіологи медичного факультету Католицького університету в Римі під час дослідження виявили, що інтенсивні фізичні вправи можуть уповільнити перебіг хвороби Паркінсона або перешкоджати її розвитку.
На думку вчених, це відкриття може прокласти шлях до нових немедикаментозних підходів у профілактиці та лікуванні цієї важкої неврологічної патології.
– Ми вперше виявили, що вправи на ранніх стадіях хвороби чинять благотворний вплив на контроль рухів, який може зберігатися навіть після припинення тренувань, – каже автор дослідження професор неврології Паоло Калабрезі.
За його словами, попередня робота показала, що інтенсивна фізична активність пов’язана з підвищеним виробництвом нейротрофічного фактора головного мозку (BDNF).
Цього разу вчені змогли відтворити це явище під час чотиритижневих тренувань на біговій доріжці тварин із ранньою стадією хвороби Паркінсона.
У результаті вдалося вперше продемонструвати, що нейротрофічний фактор визначає благотворний вплив фізичної активності на мозок.
Нейробіологи також виявили, що BDNF взаємодіє з NMDA-рецептором глутамату, дозволяючи нейронам реагувати на подразники з ефектами, що зберігаються після виконання вправ.
За словами Паоло Калабрезі, наразі його група бере участь у клінічному випробуванні, щоб перевірити, чи можуть інтенсивні вправи виявляти нові маркери для моніторингу уповільнення прогресування захворювання у пацієнтів на ранній стадії.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-16 14:57:13