Україна і світ

Продукти для ЗСУ – Міноборони заявило про спробу компаній зірвати закупівлі

1

У Міністерстві оборони України заявили про спроби деяких компаній зірвати закупівлі продуктів харчування для української армії.

Відповідна заява з’явилася на офіційному сайті відомства.

– Закупівлі продуктів для війська намагаються зірвати – Міністерство оборони вже звернулося до правоохоронних органів із заявою про вчинене кримінальне правопорушення, – зазначається в ній.

Зараз дивляться

Спроба зриву закупівель для ЗСУ: що відомо

У Міноборони зазначили, що зірвати закупівлі продуктів для Збройних сил України “намагаються дві компанії”. Водночас детально розповідається про одну з них.

Так, 1 і 2 листопада міністерство оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів харчування для армії на платформі електронних закупівель Prozorro.

В одній із областей України виставили лот на закупівлю їжі. За нього змагалася компанія, яка не здійснювала фінансово-господарську діяльність ще з 2016 року. Її банківські рахунки були закриті. Крім того, були відсутні документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв.

До того ж ця компанія запропонувала найвищу ціну. Тому Міноборони відхилило її цінову пропозицію під час торгів.

У відповідь зазначена компанія подала до суду, заблокувавши процес визначення переможців торгів.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

У міністерстві вважають, що компанія взяла участь у торгах, щоб зірвати своєчасне постачання продуктів харчування для ЗСУ на перший квартал 2024 року.

Реакція Міноборони

Міністерство оборони вже звернулося до правоохоронців.

Відомство подало заяву про кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань).

Як зазначив заступник міністра Дмитро Кліменков, закупівлі харчування для армії є відкритими. А тому в тендерах має право взяти участь будь-яка компанія.

При цьому така компанія “може подати пропозиції, але не завантажити всі необхідні підтверджуючі документи”. Після аукціону Міноборони розглядає документи учасників, і якщо вони не відповідають вимогам, такий учасник відхиляється.

– Вже були випадки, коли окремі компанії зловживали принципами відкритості та вдавались до маніпуляцій українським законодавством. Однак, такі судові позови не були успішними. Наголошую, міністерство буде жорстко, в межах закону, реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ, – наголосив Кліменков.

У відомстві зафіксували ознаки використання подібної “схеми” і за іншими лотами. Зазначається, що деякі учасники зловживають принципами відкритості торгів, намагаються маніпулювати законодавством України, щоб “перешкодити проведенню своєчасних закупівель продуктів для армії”.

Міноборони готує заяви до правоохоронних органів за всіма такими випадками.

Закупівлі для ЗСУ: що відомо

1 листопада міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення Арсена Жумаділова гендиректором ДП Державний оператор тилу.

Першим напрямом, яким уже займається це підприємство, є харчування. Держагентство розпочне роботу з 1 грудня.

Паралельно Міноборони оголосило початок торгів 1 листопада на закупівлю їжі для Збройних сил України. Вони мали відбуватися за новими правилами.

Зокрема, закупівлі планували проводити не на пів року, а на три місяці: з січня до березня 2024 року включно. Протягом цього періоду переможці тендерів будуть забезпечувати ЗСУ їжею.

Крім того великі лоти вирішили розділити на менші, щоб невеликі компанії могли брати участь у закупівлях. На кожен продукт встановили верхню і нижню граничну ціну.

Джерело: Міноборони

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 14:09:12

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин