Про «щасливе дитинство в русском мире»
Поширення фейків кремлівською пропагандою в контексті російсько-української війни призвело до того, що на честь деяких зеків-«вагнерівців», які загинули в Україні, на московії вже вішають меморіальні дошки.
Наприклад, в грудні минулого року в саратові на фасаді місцевої школи № 11 урочисто відкрили «меморіальну дошку» ліквідованому на Донбасі денису ковирзіну. Але на фронт він потрапив просто із колонії для силовиків, де сидів за вбивство і незаконне зберігання зброї. Такий ось приклад школярам для наслідування.
А вже цього року, 16 січня, великого розголосу набуло відеозвернення батьків з селища дем’янове кіровської області, в якому вони скаржилися, що «їхня школа розвалюється, діти через холод навчаються у верхньому одязі, бояться ходити в старий туалет, дах тече, а підлога зігнила».
Це відеозвернення стало резонансним через те, що такі проблеми є типовими для всіх шкіл з російської глибинки. Тож це, як кажуть, наболіло.
При цьому, сам путін під час «прямої лінії» ще у 2021 році повідомив, що в рф потребують ремонту приблизно 60% шкіл, а кожна десята — взагалі капітального.
«І якщо ваша школа перебуває в аварійному стані, то треба побудувати саме новий навчальний заклад», — повідомив тоді диктатор своєму народові.
Тільки за офіційною статистикою, занедбаних шкіл, наприклад, у:
— новгородська область — 38,6%;
— якутія — 27,8%;
— магаданська область — 40%;
— сахалінська область — 32,6%;
— забайкальський край — 27,6%;
— північна осетія — 53%.
Окремо варто виділити окупований Севастополь, в якому найвищий відсоток занедбаних шкіл — 56,6%. І це все, що потрібно знати про «щасливе дитинство в русском мире».
До речі, 16 січня російський академік, доктор економічних наук абел аганбегян заявив, що «сукупні втрати від війни в Україні для росії, включаючи смертність та поранення, становлять близько 1 млрд доларів на день».
Підраховано, що цієї суми було б достатньо для будівництва 14824 абсолютно нових шкіл із сучасним обладнанням. Але замість цього путін обрав руйнування українських шкіл та меморіальні дошки на фасадах аварійних старих, де діти бояться навіть ходити в туалет, яких у росії також не вистачає.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Центр стратегічних комунікацій SPRAVDI
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-01-17 16:42:19