Про перспективи запровадження польової форми для жінок — Ганна Маляр
У телеефірі «Сніданку 1+1» заступника Міністра оборони Ганну Маляр ведучі запитали про військову форму для жінок та показали сюжет, де волонтери «Жіночого ветеранського руху» взялися її розробити та пошити. У сюжеті зазначалося, що до розробки форми для жінок залучені дизайнери і перші 50 зразків форми вже тестують на фронті, та вже є перші відгуки від військовослужбовців жінок. Волонтери дизайнери намагаються зрозуміти, що для жінок зручно, а що ні, і знайти універсальне рішення.
«Стосовно форми. По-перше, не було тільки польової жіночої форми. Інша форма жіноча є розроблена і запроваджена. Це було видно, коли був, до речі, парад. Жінки її демонстрували.
Щодо польової форми, дійсно, не були ці стандарти розроблені. Форма підганялася в індивідуальному порядку під кожну людину, — зазначила Ганна Маляр. — У мене так само є така форма, я маю фотографії, зроблені до великого вторгнення, де на полігонах я теж була в польовій формі. Нині спільними зусиллями це починає розроблятися, і волонтери беруть участь, і зараз випробування відбуваються. Маємо розуміти, що за один день все не відбувається. Є стандарти, яким чином створюється форма, і є зразки. І як тільки будуть проведені випробування цієї форми, буде відповідний наказ Міністра оборони, тобто будуть внесені зміни в той, який є, і буде впроваджена ця форма».
Також Ганна Маляр додала, що чимало країн-членів НАТО дотепер не мають жіночої форми: «Вони її не розрізнюють, а просто в індивідуальному порядку під кожну людину її підганяють. Тому що і чоловіки є різних розмірів».
Заступниця Міністра оборони підкреслила, що ця ініціатива безумовно потрібна.
«У цьому нема сумнівів. Незабаром повинні бути завершені тестування цієї форми, вибір найзручнішої. І тут важливо сказати, що Україна не пасе задніх у цій темі, а Україна якраз перебуває в мейнстрімі цієї теми. І частина країн, зокрема членів НАТО, як і не членів НАТО, має різні підходи до рівності чоловіка і жінки у збройних силах. Частина з них вважають (і так і реалізовують це), що рівність — це коли всім однаково, а не кожному своє.
Щодо форми, Україна в цій ситуації є передовою країною. Ми якраз запроваджуємо стандарти окремого підходу. І ми якраз є країною в авангарді.
І якщо говорити про стандарти НАТО, ми наразі розуміли, що частину стандартів ми тепер робимо самі, і їх будуть запроваджувати інші, тому що наш досвід — унікальний», — сказала Ганна Маляр.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-12-28 17:32:40