Україна і світ

Пристайко про вибори на Донбасі: Можуть обрати бойовиків, але це наш вибір

Глава МЗС Вадим Пристайко заявив, що українська влада абсолютно усвідомлює, що внаслідок виборів на нині окупованому Донбасі люди можуть обрати ватажків бойовиків, які і нині там усе контролюють. Тим не менш, зазначає він, Україна обрала для себе такий демократичний шлях.

Водночас влада хотіла б запобігти легалізації будь-кого, хто перебуває по той бік лінії розмежування, запевнив Вадим Пристайко в ефірі проєкту “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

Саме тому ми як демократична держава обрали для себе цю модель – проведення місцевих виборів, які там довгий час не відбувалися. Все для того, щоб обрати бодай на найнижчому рівні владу на місцях,
– розповідає міністр закордонних справ.

За його словами, про депутатів, які сядуть у Верховній Раді, поки що не мовиться. Хоча про це було багато розмов у засобах масової інформації.

“Ми хочемо легалізувати тих людей, які оберуться на локальному рівні. Ті люди, які їх оберуть, мають знати, що вони несуть відповідальність за те, що у їхньому районі буде новий голова. Я не здивуюся, якщо частиною таких людей будуть ті, хто фактично і зараз керують там”, – заявив Вадим Пристайко.

Відтак, наголосив він, влада чудово розуміє усі можливі ризики, але це той демократичний шлях, який вона обрала.

Люди самі мають обрати і нести відповідальність за обраних ними людей. Ми не можемо з Києва призначити їх,
– резюмував Пристайко.

Що відомо про можливі вибори на Донбасі?Під час свого виступу на Мюнхенській конференції Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська влада має намір у жовтні 2020 року провести вибори на усій території України, зокрема на окупованому Донбасі.

Втім, як наголосив президент, зробити це без елементарних безпечних і політичних умов, порушуючи Конституцію України та міжнародні стандарти демократичних виборів, неможливо.

Джерело Телеканал новини «24»

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close