Україна і світ

Принцип “відчинених дверей” НАТО не обговорюється: США про підсумки переговорів з РФ

Принцип “відчинених дверей” НАТО для будь-якої країни не підлягає обговоренню. Вашингтон не може прийняти вимоги Росії щодо обмеження розширення Альянсу.

Про це заявила за підсумками переговорів у Женеві заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

– Ми не дозволимо нікому суперечити політиці “відкритих дверей” НАТО, яка завжди була центральною для Альянсу. Ми не відмовимося від двосторонньої кооперації з суверенними державами, які хочуть співпрацювати зі США, – наголосила Шерман.

Вона додала, що Вашингтон не приймає вимоги Москви щодо так званих гарантій безпеки. Йдеться, зокрема, про вимоги Росії не приймати Україну до НАТО, а також щоб Альянс припинив співпрацю в галузі безпеки з Україною.

За словами Шерман, такі вимоги є неприйнятними для США.

Вона додала, що Сполучені Штати під час контактів із РФ не збираються ухвалювати рішення щодо України без участі України.

– Ми не будемо приймати рішення ні щодо України без України, ні щодо Європи без Європи, ні щодо НАТО без НАТО – наголосила Шерман.

Перемовини між США та РФ у Швейцарії були спрямовані на пошук дипломатичного шляху для послаблення напруженості, оскільки Росія сконцентрувала свої війська поблизу України. На Заході це розцінюють як підготовку до можливого нового вторгнення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-10 21:18:54

Back to top button