Україна і світ

Прикидалися дівчатами: Хакери ХАМАС за допомогою онлайн-знайомств зламували смартфони ізраїльських солдатів

“Дівчата” завойовували довіру військових і просили встановити програму для обміну фотографіями – насправді це було шкідливе ПЗ, яке отримувало доступ до даних гаджета: розташування, фотографій і контактівХакери палестинського руху ХАМАС зуміли отримати доступ до десятків смартфонів ізраїльських солдатів, видаючи себе за дівчат під час інтернет-знайомств. Про це повідомив представник ізраїльської армії, підполковник Джонатан Конрікус у коментарі BBC.

Кіберзлочинці знайомилися з ізраїльськими солдатами, видаючи себе за дівчат- іммігранток, які погано говорять на івриті. В іншому випадку вони стверджували, що у них дефект мови або проблеми із зором. Зловмисники відправляли військовим фейкові фото дівчат. Завоювавши довіру ізраїльських солдатів, палестинські хакери просили перейти за посиланням і встановити на телефон програми – нібито для обміну фотографіями. Насправді замість зазначеної програми на гаджети завантажувався шкідливий додаток, який отримував доступ до даних в смартфоні людини, яка його завантижила: розташування, фотографій і контактам. Також вірус міг віддалено керувати телефоном, ініціюючи фотозйомку і аудіозапис без відома власника.

Десятки смартфонів ізраїльських військових виявилися зламані.

За словами Конрікуса, армія оборони Ізраїлю виявила злами телефонів кілька місяців тому, але втрутилася не відразу, вирішивши спочатку поспостерігати за ситуацією.

Витоків цінних даних не відбулося.

Це вже третя за останній час спроба зламати смартфони ізраїльських військових, проте цього разу вона виявилася найбільш витонченою в технічному відношенні, зазначив Конрикус.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close