Україна і світ

Прикидалася патріоткою, намагалася втертися у довіру до спецслужб: затримано шпигунку фсб

На Луганщині викрито глибоко законспіровану шпигунку фсб.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Жінка прикидалася українською патріоткою, яка намагалася втертися у довіру до спецсужб. При чому насправді вона виконувала завдання російських спецслужб, які хотіли зробити із неї «подвійного агента» для розвідувально-підривної діяльності проти Сил оборони України.

Для виконання ворожого завдання зловмисниця вийшла на представника одного з підрозділів української спецслужби і запропонувала свою допомогу у боротьбі з агресором. Серед іншого «гарантувала» надавати актуальну інформацію щодо діяльності ворога на тимчасово окупованій території сходу України.

Утім, спецслужби встановили, що у 2019 році вона була завербована російською спецслужбою через підконтрольне окупантам так зване «мдб лнр». Після початку повномасштабного вторгнення вона виконувала вказівки агресора щодо виявлення маршрутів і техніки ЗСУ на території Луганської області.

Також ворожа поплічниця збирала установчі дані та місця перебування учасників руху опору в регіоні, зокрема у захопленому селищі Марківка. Отриману інформацію вона передавала до окупаційної адміністрації для проведення подальших репресій проти місцевих жителів. Згодом російська агентка отримала завдання встановити контакт і налагодити «співпрацю» з української спецслужбою.

Проте плани ворога щодо проникнення їх «крота» до негласного апарату СБУ було зірвано. В результаті багатоходових контррозвідувальних заходів зловмисницю своєчасно викрили, задокументували злочинну діяльність та ідентифікували її «куратора».

Співробітники української контррозвідки дезінформували агресора, вивели зрадницю на підконтрольну територію і затримали.

Наразі затриманій повідомлено про підозру у державній зраді, вчинена в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання до 15 років або довічне ув’язнення. Жінці обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-11-02 10:19:47