Прибрати зайвий жир: пластичний хірург про плюси і мінуси ліпосакції
Найпопулярнішою косметологічною процедурою у світі у 2023 році стала ліпосакція передньої черевної стінки. Українки теж досить часто зважувалися на цю хірургічну операцію, метою якої є формування красивих контурів тіла.
Факти ICTV звернулися до відомого українського пластичного хірурга Олександра Бебиха з проханням розповісти про переваги такого виду оперативного втручання, можливі ризики для здоров’я та реабілітацію після ліпосакції.
Кому категорично заборонено робити ліпосакцію живота
Одного бажання пацієнта зробити ліпосакцію недостатньо. Саме з цього твердження починає нашу розмову пластичний хірург.
Дозвіл на проведення операції дає лікар, спираючись на результати медичного обстеження. Наприклад, якщо коагулограма (лабораторний аналіз крові, який оцінює її здатність до згортання) вкаже на проблеми – операцію буде відкладено до моменту покращення показників.
Серед інших протипоказань – хронічні захворювання, запальні процеси та психічні розлади.
– Жоден хірург також не робитиме цю операцію неповнолітньому пацієнту. Відмову отримають і вагітні жінки та люди з надто великою вагою, – одразу наголошує Олександр Бебих.
Хірург вважає необхідним наголосити, що ліпосакцію не варто вважати чудодійним методом схуднення. Це помилкове переконання.
Якщо людині потрібно схуднути, їй краще звернутись до дієтолога та регулярно займатися спортом, а не лягати під ніж пластичного хірурга.
Чи може здоров’я пацієнта постраждати під час операції
– За статистикою, ускладнення під час операції виникають у 5% випадків, але вони не становлять загрози здоров’ю пацієнта, – пояснює хірург.
Це й не дивно, ліпосакція – відносно травматична процедура, адже йдеться про механічне втручання в підшкірну тканину.
Це завжди стрес для організму. Багато що залежить від методу, який застосовує хірург.
Наприклад, ліпосакція за допомогою ультразвукової хвилі підвищує ризик опіків прилеглих тканин.
Найбезпечнішим методом наразі вважається вібраційний. Відкачування жиру відбувається за допомогою делікатних вібрацій канюлі – тонкої трубочки, що приєднана до вакуумного апарату.
Щоб уникнути пошкодження внутрішніх тканин, вона має тупий кінчик.
Найбільша загроза, яка може виникнути під час операції – жирова емболія. Якщо недосвідчений хірург травмує внутрішні тканини – жир може потрапити в кровотік та блокувати судини. Втім, в сучасній пластичній хірургії подібні випадки не трапляються.
Як довго після процедури пацієнт повинен перебувати у клініці
– Незалежно від того, як проводилась операція – під загальним чи місцевим наркозом – пацієнт має провести в клініці добу, – наголошує лікар.
По-перше, за його станом спостерігатиме хірург, який робив ліпосакцію.
По-друге, лише медичний персонал може якісно і безпечно змінювати дренажі – спеціальні латексні смужки, що накладаються на місце проколів. Коли вони промокають, їх потрібно змінювати.
Так з організму виводиться надлишок рідини, який застосовувався для знеболення.
Наступного дня після операції дренажі знімаються й пацієнту робиться перев’язка. Ознайомившись з рекомендаціями на час реабілітаційного періоду, людина може їхати додому.
Скільки триває реабілітаційний період
У кожного пацієнта період відновлення проходить по-різному. Він може тривати від трьох до шести місяців.
– Умовно найважчим можна назвати перший тиждень після операції. В цей час треба носити бандаж та компресійні пластирі, щоб зменшити утворення набряків, – наголошує Олександр Бебих.
Він також рекомендує прибрати з меню гостру, смажену та жирну їжу – вона викликає спрагу, а отже, збільшує ризик набряків.
Також під забороною фізичні навантаження та душ.
За тиждень, коли пацієнту знімуть шви, душ можна приймати, але не гарячий, а теплий, щоб запобігти утворенню гематом.
Набряки, синці та відчуття дискомфорту зникнуть приблизно за два тижні.
– Додам, що місця проведення операції частково втрачають чутливість. Цього неможливо уникнути, бо під час ліпосакції травмуються нервові закінчення тканин, – попереджає пластичний хірург.
Але, за його словами, за два місяці чутливість повернеться.
Компресійну білизну потрібно носити протягом місяця. Після того як лікар дозволить її зняти, можна займатись спортом. Звісно, без фанатизму.
Проколи, які були зроблені під час операції, стануть невидимими в період від трьох до шести місяців. Це індивідуальний момент, який залежить від здатності шкіри пацієнта регенеруватися.
Що може статися, якщо не дотримуватися рекомендацій лікаря
– Скажу одразу, ігнорування рекомендацій – це гарантовані ускладнення, – застерігає Бебих.
Наприклад, пацієнту забороняють засмагати під сонцем та відпочивати у сауні до завершення реабілітаційного періоду. Але хтось думає, що годинка на пляжі біди не наробить. І помиляється. Бо напевне з’явиться гіперпігментація.
Тобто в місці проведення ліпосакції проявляться темні пігментні плями. Їх треба буде видаляти за допомогою додаткової спеціальної косметологічної процедури.
Також є пацієнти, яким набридає носити компресійну білизну, хоча її важливість лікар детально пояснює. Завдання такої білизни – притискати шкіру до тканин, де після відкачування жиру утворилися пустоти.
Якщо шкіра не притискається – утворюються сероми (скупчення рідкої частини крові під шкірою).
Щоб прибрати серому, потрібно робити пункцію і відкачувати рідину.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Тож краще дотримуватися всіх порад лікаря. Лише так можна уникнути ускладнень, пришвидшити реабілітацію й згодом милуватися бездоганними контурами тіла.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-14 16:47:00