Україна і світ

Приборкання нестерного болю: у Києві пораненому вперше тестово встановили нейростимулятор


У столичній лікарні Феофанія вперше виконали тестову імплантацію програмованого нейростимулятора спинного мозку Spinal Cord Stimulation пораненому військовому, що страждав на важкий нейропатичний біль.

Хірургічний метод позбавлення болю, коли всі терапевтичні неефективні

Імплантація стимулятора спинного мозку (SCS) — це сучасний метод лікування хронічного болю, який дозволяє зменшити інтенсивність болю, або й повністю його усунути.

Нейрохірурги мають майстерно та точно розташувати електроди над провідними шляхами тактильної чутливості, щоб перекрити больові відчуття.

Тестову імплантації Spinal Cord Stimulation здійснили військовослужбовцю Іллі, який після поранення страждав на важкі болі, і для якого жоден застосований для знеболення спосіб терапії не був достатньо ефективним.

Під час операції використовувалася місцева анестезія, щоб пацієнт залишався у свідомості.

Під рентген-контролем, через невеликий розріз на шкірі, лікарі імплантували в епідуральний простір хребтового каналу електроди для тестової нейростимуляції.

Операція тривала дві години

Після розміщення електродів пацієнт відчував дію імпульсів та повідомляв лікарям про свої відчуття, характер та силу болю.

Під час операції лікарі налаштували параметри стимуляції для досягнення максимального ефекту, а виведений назовні електрод приєднали до зовнішнього електричного джерела.

Операція тривала дві години.

Електроди стоятимуть кілька днів, що дасть змогу хірургам оцінити ефективність нейростимуляції та її найвідповідніші для конкретного пацієнта параметри.

Наразі пацієнт почувається добре. Больові відчуття у Іллі майже зникли.

пацієнт з лікарями

Тепер нейрохірурги готуються до наступного етапу лікування – імплантації постійних електродів та підшкірної імплантації нейростимулятора.

Пацієнт сам зможе керувати своїм болем

Після імплантації лікарі зможуть коригувати налаштування стимуляції залежно від стану пацієнта. У повсякденному житті Ілля сам зможе керувати нейростимулятором за допомогою невеличкого пульта.

Хірурги Феофанії дякують колегам з клініки Мейо (Mayo Clіnic) за плідне навчання та підтримку. Відтепер імплантація стимулятора спинного мозку додалась до тієї великої кількості методів лікування больового синдрому, які застосовуються на даний момент для лікування поранених у Феофанії.

Що найважливіше, це державна програма – стимулятори Spinal Cord Stimulation для поранених захисників придбані за державні кошти.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело і фото: Клінічна лікарня Феофанія

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-07 13:42:00