Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства. Що потрібно знати
Військові, які під час дії воєнного стану дезертирували, отримали шанс повернутися на службу без кримінального покарання. Про це Львівському порталу повідомили у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону.
Згідно внесених змін до законодавства, військовослужбовці, які скоїли злочин вперше зможуть продовжити службу, обрати військову частину та згодом навіть уникнути кримінальної відповідальності. Що для цього потрібно:
- Не пізніше 1 січня 2025 року добровільно прибути до місць служби або військових частин та письмово заявити про намір повернутися.
- командуванню обраного місця служби потрібно погодити таке повернення та проінформувати про це відповідні спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління Державного бюро розслідувань, Національної поліції, Військову службу правопорядку у Збройних Силах України.
Після отримання прокурором чи судом такої письмової згоди з’являється можливість подальшого звільнення від кримінальної відповідальності.
Із моменту прибуття військовослужбовця до частини для нього продовжується дія контракту чи проходження служби, відповідно поновлюється виплата грошового забезпечення і здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення, пільг та соціальних гарантій, визначених законодавством України.
За деталями та роз’ясненнями можна звертатися до спецпрокуратури та її підпорядкованих підрозділів.
Раніше Львівський портал повідомляв, що військові, які вперше пішли у СЗЧ, можуть повернутися на службу до 1 січня 2025 року.
Як відомо, 21 листопада Верховна Рада України прийняла закон, яким декриміналізувала самовільне залишення військової частини чи дизертирство, скоєне вперше. Таким чином військові, які пішли у СЗЧ до 29 листопада 2024 року, але добровільно повернуться назад до 1 січня 2025 року, зможуть і надалі служити у війську.
Загалом із початку повнтомасштабного вторгнення РФ органи прокуратури зареєструвала в Україні майже 60 тисяч кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини та близько 30 тисяч – щодо дезертирства.
За даними Верховного Суду України, у 2023 році засудили 1577 людей за самовільне залишення військової частини.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-05 17:16:00