Україна і світ

Постраждала від землетрусу Албанія отримає 1,15 млрд євро допомоги від Євросоюзу і міжнародних донорів

Частина грошей піде на реконструкцію та ремонт зруйнованих і пошкоджених будинків, які являють собою суспільну значимість – шкіл, підприємств, житлових будинківДержави-члени Європейського Союзу, а також міжнародні організації та представники громадянського суспільства домовилися виділити 1,15 млрд євро на відновлення Албанії, постраждалої від землетрусу 26 листопада 2019 року. Таке рішення було ухвалене на Міжнародній конференції донорів у Брюсселі, повідомила прес-служба Єврокомісії 17 лютого.

“Сьогодні міжнародне співтовариство висловило солідарність з Албанією. Третю частину від загальної обіцяної суми надасть Європейський Союз та його держави-члени, включаючи Європейський інвестиційний банк. Весь Європейський Союз згуртувався навколо країни, яка знаходиться в центрі нашого континенту – і я сподіваюся, і я впевнена, що одного разу вона стане частиною нашого Союзу. Народ Албанії знає, що він зараз, як ніколи, належить до європейської сім’ї”, – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн під час заходу.

На конференції також були присутні прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, президент Європейської ради Шарль Мішель і прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович.

З обіцяних 1,15 млрд. євро Європейський Союз, включаючи Комісію, його держави-члени та Європейський інвестиційний банк, виділить 400 млн. євро на реконструкцію Албанії. Європейська комісія зобов’язалася виділити 115 мільйонів євро з бюджету ЄС. Це включає перший грант у розмірі 15 млн. євро на реконструкцію та ремонт важливих громадських будівель, таких як школи. Еврокомісія також внесе пропозицію Єврораді і Європарламенту про виділення додаткових 100 мільйонів євро у вигляді грантів з бюджету ЄС на 2020 рік для підтримки відновлення та реконструкції громадських і приватних будівель, а також відновлення постраждалих підприємств в Албанії.

Нагадуємо, що внаслідок листопадового землетрусу в Албанії загинули 50 осіб, а ще близько 2 тис. дістали травми. У столиці країни Тирані серйозно пошкоджено понад 1,4 тисячі будівель, в сусідньому Дурресі – близько 900. Щонайменше 4 тисячі людей втратили дах над головою. Приблизно 2,5 тисячі осіб з пошкоджених будинків знайшли притулок у готелях. 

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close