Україна і світ

Посилення покарання за брехню у деклараціях: Зеленський увів у дію рішення РНБО

Президент України Володимир Зеленський підписав указ та увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації.

Зеленський

Законопроект передбачає покарання за ці дії у вигляді обмеження або позбавлення волі.

Документом пропонується внести зміни у ст. 366-2 КК України, згідно з якими подання неправдивих відомостей до декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, каратиметься штрафом від 3 до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 68 тис. грн) чи громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин.

Крім того, передбачається відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк до двох років.

Якщо сума відрізняється на понад 2 тис. прожиткових мінімумів для працездатних осіб, пропонується карати за такі дії штрафом від 4 до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 68 тис. до 85 тис. грн) чи громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин.

Можливе обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

Пропонуються зміни і до ст. 366-3 КК України. За умисне неподання декларації хочуть карати штрафом від 2,5 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42,5 тис. до 51 тис. грн) чи громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин. Загрожує і позбавлення волі на строк до двох років.

Посилення відповідальності за брехню у декларації

Президент Володимир Зеленський заявляв про плани внести до Верховної Ради законопроект про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Детальніше про посилення відповідальності за недостовірне декларування читайте на Фактах ICTV.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-27 14:59:24

Back to top button