Україна і світ

Попри важкі травми, відкрив власний бізнес – історія ветерана

Ветеран на позивний Гонсалес, який втратив на фронті обидві руки, після реабілітації відкрив власний бізнес у Білій Церкві.

Позивний Гонсалес

Валерій служив у Збройних силах ще під час АТО, демобілізувався у 2017 році, але після повномасштабного вторгнення знову повернувся на фронт.

У жовтні під час боїв на Луганщині Гонсалес очолив штурмову групу для взяття ворожої позиції.

Зараз дивляться

Попри щільний вогонь противника, Валерій знищив вогневу точку ручними гранатами й першим увійшов на позицію, де з автомата ліквідував п’ятьох окупантів.

Однак унаслідок вибуху ворожих гранат воїн дістав тяжкі уламкові поранення усіх кінцівок.

Першу допомогу йому надали побратими, а евакуацію організували сапери. Валерія вивезли спочатку на стабілізаційний пункт, потім через Борову та Ізюм — до Харкова.

Відновлення та реабілітація

Поранення були тяжкими: обидві руки сильно травмовані, одну ампутували одразу, а другу — пізніше.

На той момент у Валерія почали відмовляти нирки, і лікарі змушені були обирати між збереженням кінцівки й порятунком життя.

Крім того, уламками пошкодило праву ногу — від стегна до коліна: з множинними переломами, прострілами й розривом м’яких тканин.

Також не бачило праве око.

Після стабілізації його перевели до госпіталю в Києві, де він почав проходити першу реабілітацію. Згодом він долучився до програми в США, де протезувався та опанував протези.

Новий етап життя: відкриття піцерії

Повернувшись в Україну, Валерій продовжив відновлення у Києві. Далі ветеран повернувся до рідного міста — Білої Церкви, де проходив подальшу реабілітацію.

Через втрату зору на одне око рівновага й орієнтація в просторі потребували додаткових зусиль.

Щоденні тренування, стрибки, біг, навантаження на нижню кінцівку поступово дали успішні результати.

— Коли приїхав — кульгав. А коли поїхав — міг бігати, — згадує Валерій.
На цьому шляху з ним постійно була поруч дружина Вероніка. Вона підтримувала чоловіка протягом усього періоду відновлення — від перших днів у лікарні до повернення додому.

Адже головною мотивацією для Валерія було не просто фізичне відновлення, а бажання знову бути з родиною — дружиною і двома доньками. Причому активним і самостійним, щоби мати справу, у якій буде сенс і власний контроль.

Наразі Валерій відкриває свою піцерію в Білій Церкві. Для нього це не просто бізнес, а символ незалежності й повноцінного життя.

ФотоРеабілітація травм війни 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-07 17:13:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин