Україна і світ

Понад 30 країн зобов’язалися відмовитися від авто з ДВЗ до 2040 року

Під час Всесвітнього кліматичного саміту у Глазго 33 країни та шість автовиробників оголосили про повну відмову від автомобілів з двигунами внутрішнього згорання (ДВЗ) до 2040 року.

Таким чином учасники угоди приєдналися до ініціативи Великої Британії, яка передбачає, що продаж автомобілів та мікроавтобусів з ДВЗ має завершитися не пізніше 2040 року.

Очікується, що у країнах з розвиненою економікою зможуть відмовитися від автівок з ДВЗ ще до 2035 року.

Серед підписантів спільної заяви – Велика Британія, Польща, Туреччина, Канада, Австрія, Індія тощо, а також такі автоконцерни, як GM, Ford, Mercedes, Volvo, Jaguar/Land Rover та китайський BYD.

Водночас Німеччина не поставила свій підпис під угодою. У федеральному міністерстві навколишнього середовища заявили, що “це стало результатом внутрішнього аудиту”.

У Берліні висловлюють надію, що до 2035 року будуть дозволені лише автомобілі з нульовим рівнем викидів, але існують і другорядні аспекти декларації. Йдеться про те, чи стануть вирішенням синтетичні види пального для ДВЗ, що будуть отримані із відновлюваних джерел.

Раніше під час кліматичного саміту 40 країн погодилися поступово відмовитися від використання вугілля. Свій підпис також поставила і Україна, яка перебуває у списку великих країн-споживачів вугілля.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-10 22:29:36

Back to top button