Україна і світ

Понад 3 млрд грн від початку року: у МОЗ відзвітували про фінансування послуг із реабілітації


У Міністерстві охорони здоров’я прозвітували про обсяги фінансування послуг із безоплатної реабілітації з початку 2024 року.

– Станом на листопад 2024 року 495 медичних закладів уклали договір із НСЗУ за пакетами реабілітації. Стаціонарно послуги надають у 314 закладах охорони здоров’я, амбулаторно – у 470, – ідеться в повідомленні.

У 2024 році держава профінансувала реабілітаційні послуги на понад 3 млрд грн. Із них понад 1,9 млрд грн – на реабілітацію в стаціонарних умовах і понад 1,2 млрд грн – на послуги за амбулаторним пакетом реабілітаційної допомоги.

Статистика допомоги

З початку року послуги з амбулаторної реабілітації отримали понад 230 тис. пацієнтів. Водночас стаціонарне відновлення пройшли понад 100 тис. осіб. Серед провідних у цьому напрямі:

  • Дніпропетровська область: стаціонарну реабілітацію в стаціонарі пройшли 16 207 пацієнтів, амбулаторні послуги отримали 24 448 осіб;
  • Львівська область: стаціонарну реабілітацію пройшов 8 851 пацієнт, амбулаторні послуги отримали 16 520 осіб;
  • Вінницька область: стаціонарну реабілітацію пройшли 8228 пацієнтів, амбулаторні послуги отримали 8353 особи.

Хто надає послуги з реабілітації

– Медичні послуги зі стаціонарної або амбулаторної реабілітації може отримати будь-яка людина, незалежно від статі, віку та соціального статусу. При цьому вибір лікарні – за пацієнтом, – зазначили в МОЗ.

У медзакладі до обстеження пацієнта, який потребує реабілітації, долучається лікар із фізичної та реабілітаційної медицини та ціла команда фахівців із реабілітації.

Для найефективнішої допомоги до цього процесу долучаться фізичний терапевт, ерготерапевт, сестра медична з реабілітаційної медицини, психолог, терапевт мови і мовлення та протезист (у разі ампутації).

Направлення на реабілітацію

Для проходження амбулаторної реабілітації достатньо електронного направлення від лікаря первинної ланки або лікуючого лікаря. Амбулаторна реабілітація передбачає, що понад 14 днів щодня пацієнт має отримувати щонайменше одну годину реабілітаційних втручань.

Також послугу зі стаціонарної реабілітації можна отримати за електронним направленням. Його має право формувати лише лікуючий лікар.

Стаціонарна реабілітаційна послуга має тривати щонайменше 14 днів. Реабілітаційна допомога в стаціонарних умовах передбачає, що пацієнт має отримувати щонайменше три години терапевтичних навантажень на день.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після отримання електронного направлення на стаціонарну або амбулаторну реабілітацію пацієнт може самостійно обрати медзаклад, у якому бажає отримати відповідні послуги.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-15 14:29:00