Львівський портал

Померла артистка Львівської опери Ірина Красногорова-Малхасянц

1

У Львові померла заслужена артистка України та працівниця Львівського національного оперного театру Ірина Красноголова-Малхасянц. Про це йдеться у Facebook театру.

У Львівській опері артистка розпочала свою кар’єру у 1959 році, куди була запрошена на посаду провідної солістки балету.

«У творчому доробку артистки – понад 30 партій, зокрема була однією з перших виконавиць провідних ролей в балетах «Лілея» К. Данькевича, «Досвітні вогні» Л. Дичко, «Каменярі» М. Скорика, «Відьма» В. Кирейка та багато ін.», – йдеться в повідомленні.

З 1970 року плідно займалася педагогічною діяльністю: працювала педагогом у хореографічній школі, Львівському училищі культури та мистецтв та у театрі, виховавши не одне покоління талановитих артистів балету.

Довідка

Ірина Красногорова-Малхасянц у 1956 році після закінчення Пермського державного хореографічного училища за скеруванням Міністерства освіти поїхала на роботу в театр опери та балету ім. О. Пушкіна м. Горький, Росія). Там розпочала свою творчу кар’єру як солістка балету. Виконала партії Одетти-Оділії («Лебедине озеро» П.Чайковського), Марії, Зареми, («Бахчисарайський фонтан» Б. Асаф’єва) та ін.

У 1959 р. Ірина Красногорова-Малхасянц разом із чоловіком були запрошені до Львівського державного академічного театру опери та балету – на посаду провідних солістів балету.

У 1972 р. вона була відзначена званням «Заслужена артистка України».

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-09-21 14:58:40

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин