Львівський портал

Помер дисидент та Герой України Степан Хмара

У віці 86 років помер український правозахисник, дисидент та політвʼязень радянських концтаборів Степан Хмара. Про це повідомила його дружина Роксолана.

«Мій найдорожчий у світі чоловік помер. Все. Ми всі робили все, що могли і навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу! Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними. Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне! Я знаю…»,  написала дружина Степана Хмари.

Як пише hromadske, Степан Хмара народився 12 жовтня 1937 року в селі Боб’ятин, що на Львівщині. У радянські часи працював лікарем-стоматологом, водночас брав участь у дисидентському русі та розповсюджував самвидав та іншу заборонену в СРСР літературу.

Вперше його затримали у 1975-му році, втім, невдовзі відпустили через відсутність доказів. Вже за 5 років, у 1980-му, за політичну та правозахисну діяльність Хмару засудили до 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання. Покарання відбував у таборах на Уралі.

У 1987 році Степан Хмара повернувся в Україну, де став одним із керівників Української гельсінської спілки. У 1990 році став депутатом Верховної Ради від «Народного руху України».

У незалежній Україні продовжив політичну карʼєру — був народним депутатом від «Української консервативної республіканської партії» та «Батьківщини».

Підтримував Революцію на граніті, був учасником Помаранчевої революції, а у 2015 році оголосив голодування на підтримку політв’язнів.

Нагороджений званням Героя України з орденом Держави, також має орден Свободи та орден князя Ярослава Мудрого.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-02-21 14:00:22

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин