Львівський портал

Польща та Україна вшанували в Луцьку жертв Волинської трагедії

У неділю, 13 липня, в римо-католицькому кафедральному соборі Луцька на Волині відбулася урочиста меса за жертвами Волинської трагедії, у якій взяли участь польські дипломати. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на РАР.

Нещодавно польський Сейм визначив 11 липня Днем пам’яті «жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки».

Відтак 13 липня в римо-католицькому кафедральному соборі Луцька на Волині відбулася урочиста меса за жертвами Волинської трагедії. Серед учасників були представники польської меншини в Україні, польські дипломати та представники влади Волинської області.

На думку єпископа Едварда Кави, який проводив месу, Україна та Польща готові до обговорення важкої історичної події.

Кава наголосив, що потрібна ексгумація всіх жертв, щоб встановити їхні імена і віддати загиблим шану. Єпископ також зазначив, що «відродження пам’яті» важливе не лише для поляків, а й для українців.

«Я думаю, що це допоможе не лише полякам загоїти свої рани, але й нам в Україні це потрібно, щоб дивитися правді в очі, протистояти цій правді. Я переконаний, що це значно зміцнить відносини між Польщею та Україною, між народами. Це також загоїть усі ці рани та нарешті покладе край цій темі», – заявив Кава.

Зазначимо, коли польський Сейм визначив 11 липня Днем пам’яті «жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки», українському МЗС у відповідь на це заявили, що таке рішення Польщі суперечить духу добросусідських відносин між країнами.

Як повідомляв Львівський портал, у червні Мінкульт дозволив Польщі провести у Львові ексгумацію загиблих у 1939 році військових. Зі свого боку Польща видала Україні аналогічний дозвіл на роботи у с. Юречкова у Підкарпатському воєводстві.

Навесні поляки розпочали розкопки на території нині неіснуючого села Пужники у Тернопільській області. Після отримання відповідного дозволу від України тут стали шукати місця поховання близько 80 загиблих у 1945 році.

Після восьмирічної заборони початок розкопок у Пужниках поляки назвали проривом у відносинах з Україною.

Польща, як відомо, Польща вважає загиблих у Пужниках частиною Волинської трагедії, але українські дослідники заперечують етнічний характер загибелі та її приналежність до Волині через історико-географічний контекст. Що насправді сталося між поляками та українцями у 1943-1944 роках, розповідаємо тут.

Фото: РАР



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-13 19:31:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин