Польоти на винищувачах і стипендія до 20 тисяч: як навчають військових льотчиків

У Харківському національному університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба розповіли про підготовку майбутніх пілотів, а також умови навчання курсантів.
Про це в ефірі Армія FM говорила Ірина Большакова, викладач кафедри бойового застосування та експлуатації автоматизованих систем управління ХНУПС.
Університет має дев’ять основних структурних підрозділів, серед яких шість факультетів: льотний, інженерно-авіаційний, факультет зенітних ракетних військ, факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, факультет радіотехнічних військ ППО, а також факультет сухопутних військ та інших складових Сил оборони.
Крім того, до структури вишу входять факультет післядипломної освіти, інститут цивільної авіації та військовий коледж сержантського складу.
У ХНУПС зазначають, що найбільший інтерес серед абітурієнтів традиційно викликає льотний факультет.
«Ми готуємо військових льотчиків для пілотування літаків і гелікоптерів. Також він готує фахівців з психологічної підтримки персоналу», — пояснила Ірина Большакова.
Університет уже навчає курсантів роботі на західній авіаційній техніці, зокрема на винищувачах F-16 та Mirage.
«На даних літаках вже навчають курсантів, навчають їх пілотувати. Окрім того, в Україну вже поставлені перші симулятори літаків F-16, тому курсанти можуть займатися напряму», — зазначили у ХНУПС.
Практична складова займає значну частину навчального процесу. За словами Ірини Большакової, льотна практика для курсантів розпочинається вже з другого курсу.
Також у навчальному закладі розповіли про умови проживання та забезпечення курсантів. Вони мешкають у гуртожитках із бомбосховищами, по три-чотири людини в кімнаті. Кожен блок обладнаний окремим санвузлом.
Курсанти повністю забезпечуються харчуванням, медичним та речовим забезпеченням. На молодших курсах грошове забезпечення курсантів становить близько 10 тисяч гривень, а на старших курсах і за умови успішного навчання виплати можуть сягати 20 тисяч гривень.





























