Україна і світ

Покарання за відсутність маски: де та на скільки можуть оштрафувати


Коли в Україні почали штрафувати за відсутність маски?

Яка сума штрафу за неносіння маски?

Яку маску потрібно використовувати?

Як має бути одягнена захисна маска?

Де потрібно носити маски?

Хто штрафуватиме громадян?

На вулиці також потрібна маска?

19 листопада 2020 року президент України підписав закон, який передбачає штраф за перебування в громадському місці чи транспорті без правильно одягненої маски. Закон набув чинності наступного дня після публікації в газеті Голос України, тобто 21 листопада 2020 року. 

Сума штрафу за нехтування засобами захисту коливається від 170 до 255 грн. Вона залежатиме від важкості порушення: маска відсутня зовсім чи просто неправильно одягнена.

Можна використовувати одноразову чи багаторазову медичну маску, а також респіратори. Вони поділяються на три типи: FFP1 (найменш ефективні), FFP2 (середній рівень захисту) та FFP3 (найвищий рівень захисту).

Міністерство охорони здоров’я рекомендує використовувати респіратори класу FFP2 або FFP3 під час контакту з людьми, які можуть бути інфіковані коронавірусом.

Маска повинна щільно прилягати до обличчя, закривати ніс та рот. Приспущена маска та не закритий ніс уже є порушенням.

Закон передбачає штрафи за неносіння масок у громадських місцях та транспорті. 

Громадське місце — це частина будь-якої будівлі, споруди, яка у вільному доступі відкрита для населення. Це можуть бути під’їзди, підземні переходи, стадіони, ліфти, дитячі майданчики, парки, сквери, гуртожитки, аеропорти, вокзали, заклади культури та громадського харчування чи адміністративні будівлі.

Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника просто на місці.

Де-юре у цьому немає потреби, але де-факто на вулиці розташовано дуже багато громадських місць, і ви не завжди можете знати, що йдете саме там (наприклад парк, сквер чи 50-метрова зона біля храму), а отже вам можуть виписати штраф.

— Ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення громадське місце, — наголосили в Кабміні.

Варто зазначити, що штрафи не будуть застосовувати до неповнолітніх.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-29 14:27:45

Back to top button