Україна і світ

Почни з себе: як маленькими кроками сприяти великим реформам

Покращення рівня життя суспільства інколи здається занадто глобальним завданням для кожного.

Люди вважають, що для масштабних змін необхідно зробити забагато, а тому опускають руки. Проте робота на благо громадян і сприяння суспільному розвитку починається з конкретних кроків та ідей.

У багатьох містах можемо знайти активістів, які ведуть активну діяльність для поліпшення життя співвітчизників, про це розповідаємо далі.

За даними Програми розвитку ООН, у 2020 році Україна посіла 74-ту позицію в рейтингу Індексу людського розвитку, піднявшись аж 14 сходинок  порівняно з 2019 роком.

Такі цифри є результатом спільної роботи як керівництва держави, так і громадянського суспільства й бізнесу.

Щоб впливати на життя свого міста, слід плідно попрацювати та не боятись відкривати нові напрями. Одним із таких прикладів активізму, чия діяльність помітна на національному масштабі, є дніпрянин Артем Хмельников.

За останні роки йому вдалося впровадити енергоефективні заходи у місті, а також почати відновлення вітрильного спорту в Дніпрі.  Тому ми поспілкувалися з Артемом, щоб розкрити тему місцевих змін та роль проактивності у них.

– Ми розуміємо, які непрості завдання стоять зараз перед Дніпром та які сподівання покладають на наше місто провідні сили європейської інтеграції у Києві, — коментує Хмельников мету своєї діяльності.

Артем — звичайний юрист, який довгий час займався адвокатською практикою. Доволі багатий досвід у сфері права дав змогу поширювати явище pro bono в Україні — тобто надання юридичної допомоги без фінансової вигоди.

Завдяки цьому учасники АТО, діти війни та інші малозабезпечені категорії населення мають можливість звернутись по допомогу до юриста і не сплачувати за це коштів. 

Окрім ведення фахової діяльності, Хмельников просуває напрямок вітрильного спорту. Оскільки Артем став організатором спортивної команди з вітрильного спорту X-line, він бачить перспективи подальшого розвитку цієї сфери.

За його словами, Україна – це морська вітрильна держава, і вона має бути вписана в історію світового вітрильного спорту, а в місті Дніпро вітрильний спорт має великі перспективи.

Для цього Артем посприяв тому, щоби міська рада заклала кошти на підтримку вітрильників: фінансування змагань різних класів яхт, підтримка професійних яхтсменів із Дніпра в рамках всеукраїнського заходу Профі-Трофі, а також підтримка змагань серед молоді. 

Будучи депутатом міської ради, Артем підтримує процвітання зелених проектів. Його діяльність полягає у залученні інвестицій та людських ресурсів у процес розширення функціоналу енергосервісу на ті об’єкти, які мають помітні перспективи в енергозбереженні, наприклад утеплення шкіл і дитсадків.

Така термомодернізація сприяє й розвитку територіальних громад.

Хоч би скільки було успішних прикладів суттєвих покращень, завдяки маленьким змінам, важко повірити, що це реально. І ще складніше почати, адже роль першопрохідця подекуди лякає.

Але сучасна тенденція активної роботи на благо суспільства засвідчує, що громадська діяльність забезпечує краще майбутнє. А зважаючи на реформу децентралізації та передання ресурсів і повноважень на місця, єдиний шлях до перетворення громад у квітучу спільноту – це активне залучення жителів у локальне життя.

Адже місцеві лідери повинні вести Україну вперед, і будь-які виклики будуть не страшні, якщо життя громад пульсуватиме ініціативами місцевих депутатів, проектами активістів, інвестиціями бізнесів та міжнародних донорів та креативними заходами спортсменів чи то культурних діячів. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-10 14:45:34

Back to top button