Післявоєнна відбудова України – майже 90% українців вважають, що платити за неї має РФ
Майже 90% українців переконані, що саме Росія має заплатити за відбудову України після завершення війни: за рахунок своїх активів чи репарацій.
Про це свідчать результати всеукраїнського опитування Соціологічної групи Рейтинг, проведеного на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Згідно з дослідженням, 89% опитаних вважають, що відновлення зруйнованої інфраструктури України має фінансувати саме Росія: за рахунок конфіскованих російських активів або репарацій.
Зараз дивляться
Ще 24% українців заявили, що проведення післявоєнної відбудови України мають профінансувати міжнародні організації.
Крім того, 11% респондентів переконані, що це має зробити українська центральна влада, а 6% покладають цю місію на бізнес.
Більш ніж половина українців (57%) заявили, що використання коштів на відбудову в першу чергу мають контролювати міжнародні організації.
Ще 32% покладають функцію контролю на громадян України, 19% – на центральну владу, 15% – на громадські організації, 13% – на місцеву владу, а 8% – на правоохоронні органи України.
Згідно з опитуванням, 54% українців вважають, що рішення про пріоритетні напрямки відбудови мають ухвалювати жителі зруйнованих міст і селищ шляхом опитування. А 37% виступають за те, щоб ці рішення ухвалювали органи місцевої влади.
– Попри безперервні атаки Росії впродовж року повномасштабної війни, українці бачать майбутнє України позитивно і хочуть брати участь у процесах відбудови. Саме громадяни та місцева влада зможуть знайти найкращі рішення щодо того, як відродити міста й селища після закінчення війни, – зазначив Майкл Дракмен, директор Міжнародного республіканського інституту в Україні.
Опитування проходило по всій території України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Протягом 1 – 5 лютого цього року були опитані 2 тис. жителів України віком від 18 років. До вибірки не увійшли громадяни, які зараз перебувають за межами України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Методом опитування є телефонне інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2%.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-23 21:36:08