Україна і світ

Після відступу Covid-19: яка інфекція стане найбільшою проблемою 2025 року


Експерти розповіли, які інфекційні захворювання стануть найбільшою проблемою для систем охорони здоров’я 2025 року.

– З відступом завдяки високоефективним вакцинам Covid-19, найбільше занепокоєння у чиновників охорони здоров’я викликають три інфекції – це малярія, ВІЛ і туберкульоз. Разом вони вбивають 2 млн осіб щороку, – йдеться в повідомленні.

Потім ідуть списки пріоритетних патогенів, особливо тих, які стали стійкими до ліків, що зазвичай використовуються для терапії, таких як антибіотики та противірусні препарати.

Пташиний грип

За словами вчених, один вірус грипу також балансує на межі того, щоб стати серйозною проблемою у 2025 році. Це грип А підтипу H5N1, іноді званий “пташиним грипом”.

Нагадаємо, що 2024 року цьогоріч у США вже зафіксовано 61 випадок зараження людей. Порівняно з двома випадками в Америці за попередні два роки це досить велике зростання.

– У поєднанні з 30%-вим рівнем смертності від людських інфекцій пташиний грип швидко піднімається в списку пріоритетів чиновників громадської охорони здоров’я, – зазначають експерти.

Можливість пандемії

На щастя, пташиний грип, схоже, не передається від людини до людини. Однак нещодавнє дослідження показало, що одна-єдина мутація в геномі грипу H5N1 таки може спровокувати пандемію.

Якщо цей штам пташиного грипу зробить цей перехід і зможе почати передаватися між людьми, уряди мають діяти швидко, щоб контролювати поширення.

Усе взаємопов’язано

Експерти також говорять про необхідність розробки концепції “єдиного здоров’я”, коли здоров’я людини, тварин і довкілля розглядають як взаємопов’язані сутності, які мають однакову важливість та однаковий вплив одне на одного.

– Розуміючи та запобігаючи хворобам у навколишньому середовищі та серед тварин, ми можемо краще підготуватися та боротися з цими патологіями, що проникають у людей, – зазначають науковці.

Аналогічно, досліджуючи і перериваючи інфекційні захворювання у людей, можна захистити здоров’я тварин і благополуччя навколишнього середовища.

Однак, за словами експертів, не слід забувати про триваючі “повільні пандемії” серед людей, такі як малярія, ВІЛ, туберкульоз та інші патогени. Боротьба з ними має першорядне значення поряд із вивченням горизонту на предмет будь-яких нових хвороб, які можуть ще з’явитися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-02 09:35:00