Україна і світ

Після смерті жінки у Польщі уряд дозволив переривати вагітність через небезпеку для здоров’я

Після хвилі протестів у Польщі через смерть 30-річної жінки внаслідок септичного шоку Міністерство охорони здоров’я заявило, що аборт може бути законним у разі, якщо подальша вагітність може становити небезпеку для життя людини.

Про це йдеться на офіційному сайті МОЗ Польщі. За даними відомства, переривання вагітності – законне, коли здоров’я жінки у небезпеці.

– У разі виникнення ситуації, яка загрожує життю чи здоров’ю жінки (наприклад, підозра на інфекцію порожнини матки, кровотеча тощо), переривання вагітності є законним.

Наявність лише однієї умови є достатньою правовою умовою для реагування лікаря. Очевидно, що пацієнтка на кожному етапі вагітності має бути проінформована про поточні ризики для здоров’я та життя, – йдеться у повідомленні.

Смерть вагітної жінки у Польщі

Пояснення на сайті МОЗ Польщі з’явилося після того, як у лікарні померла 30-річна вагітна жінка. У неї виникли проблеми зі здоров’ям на 22-му тижні, однак медики відмовилися перервати вагітність.

Родина померлої заявила, що у жінки бракувало навколоплідних вод, щоб дитина могла вижити. Тоді у плода вже діагностували вади розвитку.

Лікарі відмовилися переривати вагітність із посиланням на зміни у польському законодавстві, через які потрібно дочекатися смерті дитини. Мешканка Польщі померла внаслідок септичного шоку.

Громадяни вийшли на протести через смерть вагітної жінки. Представники влади заявили, що прокуратура проводить розслідування.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-08 16:03:51

Back to top button