Україна і світ

Після одужання 10% людей можуть передавати коронавірус

Після одуження від коронавірусу 10% людей можуть бути його носіями. Необхідно повторно здавати ПЛР-тест на Covid-19.

Про це заявив завідувач лабораторією імунореабілітології Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський в інтерв’ю інформаційному агентству. Він розповів, що тестування потрібно продовжувати та удосконалювати, бо у великої кількості людей симптомів вірусу немає, але вони можуть передавати його.

– Тестування важливе не стільки для постановки діагнозу, скільки для його зняття, адже після одужання багато інфікованих продовжують виділяти вірус. У величезної кількості заражених немає симптоматики, але вони передають вірус. Таких людей треба виявляти, – сказав Волянський.

Читайте: ПЛР-тестування у Києві: як самотужки здати аналізи на коронавірус

Він вважає неправильним припинення самоізоляції без здачі повторного тесту на коронавірус. Волянський наголошує, що необхідно тестуватись, аби упевнитися, що після одужання людина не може передавати коронавірус.

Масове тестування на Covid-19 в Україні: чи потрібне та скільки коштуватиме

Словаччина вже вдруге провела масове тестування у країні. В результаті 1% жителів були безсимптомними носіями коронавірусу.

МОЗ підрахувало, що протестувати українців коштуватиме орієнтовно 120 млрд грн. Активісти провели свої підрахунки, і у них вийшло значно менше – 4,5 млрд грн. Щодо того, чи варто подібну ініціативу впроваджувати в Україні, тривають дискусії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-17 12:24:34

Back to top button