Підрозділам Північної операційної зони передали чергову партію мобільних вогневих груп
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/05/golovna-40-960x540-780x470.jpg)
Для підсилення єдиної системи протиповітряної оборони підрозділам, які виконують завдання у Північній операційні зоні, було передано чергову партію мобільних вогневих груп.
Які задачі вони виконуватимуть? Наскільки надійною є протиповітряна оборона на Північному напрямку? Та хто допоміг Збройним Силам України отримати автомобілі для мобільних вогневих груп. По це дізнавався кореспондент АрміяInform.
У Північній операційній зоні діє понад 150 мобільних вогневих груп
— Сьогодні ми передаємо нашим підрозділам, які виконують завдання на Сумському і Київському напрямках, мобільні вогневі групи, на озброєнні яких перебувають крупнокаліберні кулемети. Здебільшого ці мобільні вогневі групи матимуть можливість боротися із ударними, розвідувальними безпілотними літальними апаратами. Також найбільш підготовлені екіпажі зможуть боротися навіть з крилатими ракетами. Це ми робимо для того, щоб максимально підвищити захист кожного українця, — зазначив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.
За його словами, у Північній операційній зоні діє більше ніж 150 мобільних вогневих груп:
— Вони здійснюють підсилення зенітно-ракетних комплексів, які стоять на озброєнні як Повітряних Сил, так і Сухопутних військ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України. Мобільні вогневі групи задіяні в єдиній системі протиповітряної оборони. І в кожного командира буде відповідний планшет, на який видаватимуться цілі для ураження. Коли триває процес відбиття повітряного удару, всі сили і засоби задіяні для того, щоби максимально перекрити можливі маршрути і напрямки прольоту засобів, якими противник намагається уразити об’єкти в Україні.
Військовослужбовець Олександр розповів, що такі автомобілі допомагають бути максимально мобільними.
— До цієї машини ще буде додане обладнання… Нині покращилася ситуація, бо є такі кулемети з турелями, є прожектори, є тепловізори. Командир нам дає навігацію, і на комп’ютері все чітко видно: звідки летить ціль, як і куди. Головне в нашій роботі — маневреність. Є швидка подача команди від командира. І миттєво треба реагувати нам, — пояснив військовий.
До лав ЗСУ Олександр прийшов 24 лютого 2022 року:
— У цивільному житті я був директором фірми. Займався оптовою торгівлею будматеріалами. З моєї фірми частина хлопців теж пішла до армії.
Воїн зауважує, що для людини, яка в мобільній вогневій групі виконує завдання, бажано мати добре здоров`я:
— Бо тут усе швидко треба робити. Виїжджати треба і в дощ, і коли сніг падає. І головне, щоб у такої людини було бажання все це робити.
«З радістю передаємо ці машини нашим військовим, щоб вони захищали наше небо»
Член Ради Київської області Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АсМАП) Анатолій Сачавський розповів, що АсМАП звернулась до перевізників Київщини з проханням зібрати кошти на придбання пікапів.
— І сьогодні ми з радістю передаємо ці машини нашим військовим, щоб вони захищали наше небо і мали можливість зручніше переміщатись. Наша Асоціація допомагала і продовжує допомагати армії автомобілями. Наші перевізники також передавали військовим і свої вантажні автомобілі. Тому сьогоднішня подія не поодинока. Кожен з наших перевізників робить свій внесок у цю справу. Ми завжди готові відгукнутися, і хай військові до нас звертаються, ми будемо раді. Аби скоріше була перемога, – наголосив Анатолій Сачавський.
За словами командувача Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, світ ще не стикався з такою кількістю повітряних та ракетних ударів:
— Але ми намагаємося винайти такий метод, який унеможливить ефективність ударів ворога по наших об’єктах. Українська система протиповітряної оборони щодня стоїть на захисті наших співвітчизників та об’єктів критичної інфраструктури. Ми зі свого боку будемо робити все для того, щоб залучати модернізовані зразки вітчизняних зенітно-ракетних комплексів та тої допомоги, яку ми отримуємо від іноземних партнерів для покращення системи протиповітряної оборони.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв додав, що у Північній операційній зоні задіяно багато зразків засобів повітряної оборони.
— Зокрема, це зенітно-ракетні комплекси С-300, ЗРК «Бук-М», зенітно-самохідна артилерійська установка Gepard-1А2, IRIS-T, NASAMS та Crotale. Їх підсилює, як я вже зазначав, більше ніж 150 мобільних вогневих груп, — наголосив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ.
Фото автора
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-10 15:48:45