Україна і світ

Підрив чи українське підпілля: Мусієнко назвав версії вибуху на Кримському мосту

Вибух на Кримському мосту, який сполучає тимчасово окупований півострів з територією РФ, міг стати наслідком діяльності українського підпілля.

Про це розповів в ефірі загальнонаціонального телемарафону військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він нагадав, що не так давно секретар російського Радбезу Микола Патрушев доручив маріонеткам Кремля в окупованому Криму проводити більше так званих “антитерористичних заходів” на півострові через “зростання випадків екстремізму”.

Як зазначив Мусієнко, “екстремізмом” окупанти називають проукраїнські настрої, які все більше прокидаються в Криму.

– Тобто люди, бачачи успіхи українських сил на півдні, чекають просування наших військ, що Крим так само може бути деокупований, – пояснив військовий експерт.

Мусієнко уточнив, що на півострові були зафіксовані прояви ненасильницького спротиву, коли мешканці півострова співають українські пісні, розвішують стрічки, символіку тощо.

Тому, за словами експерта, однією з версій вибуху на Кримському мосту може бути саме діяльність українського підпілля.

– Не виключено, звичайно, що в окупованому Криму може діяти українське підпілля, в яке входять і місцеві жителі. Українські громадяни, які таким чином протидіють окупантам. Це одна із версій, – наголосив Мусієнко.

Ще однією версією, на його думку, є підрив та пожежа на мосту.

– Друга з версій – це те, що там могли виникнути просто підрив та пожежа. Але ж ми бачимо, що вона була достатньо сильною, щоб спричинити обрив як мінімум однієї з секцій. Вочевидь, мова йде не просто про якесь займання, – заявив експерт.

Він також нагадав про статтю головнокомандувача Збройних сил України, генерала Валерія Залужного та нардепа, генерала Михайла Забродського. У ній був визнаний той факт, що саме Збройні сили України завдали серію успішних ракетних ударів по авіабазах російської армії в Криму.

– Думаю, що після того, як українські військові в статті головнокомандувача ЗСУ генерала Залужного та генерала Забродського визнали спроможності наносити удари по військових об’єктах в окупованому Криму, окупантам давно варто було б задуматися та залишити Крим. Поки ще залишалися такі спроможності, – розповів Мусієнко.

Водночас він зазначив, що варто дочекатися офіційних коментарів української сторони.

За словами Мусієнка, Україна доводить, що має план зі звільнення своїх територій та зриву забезпечення російських військ.

Фото: Twitter-акаунт OSINTtechnical

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-10-08 14:16:12