Підозріло сухо: що таке відсутність потовиділення, причини, небезпека, лікування
Експерти одного з провідних видань США, яке спеціалізується на медичній тематиці для широкого кола читачів, розповіли про причини, небезпеку та лікування такого досить небезпечного захворювання як ангідроз.
За словами медиків, ангідроз – це відсутність потовиділення.
– На перший погляд здається, що людині пощастило, адже у неї не виникає неприємний запах, але відсутність потовиділення – досить тривожний симптом, – відзначають експерти.
За їхніми словами, пацієнти з ангідрозом ризикують отримати такі небезпечні стани, як теплові судоми і тепловий удар.
Відзначається, що зона відсутності потовиділення може бути обмежена певними ділянками або ж поширюватися на весь організм. При цьому ангідроз на одній ділянці може компенсуватися гіпергідрозом (занадто сильне потовиділення) на іншій.
Симптоми ангидроза:
- відчуття жару;
- не виходить охолонути після перегріву;
- важко переносити високі температури;
- м’язові спазми, які довго не проходять;
- поколювання в кінцівках;
- нудота;
- слабкість;
- прискорене серцебиття;
- шорсткість.
Причини ангидроза
Серед безлічі причин цього стану відзначаються як вроджені, так і хронічні захворювання. У деяких випадках ангідроз виникає з невідомих причин.
Зокрема, мова йде про стани, які безпосередньо впливають на шкіру і потові залози. Сюди ж можна віднести і захворювання сполучної тканини, захворювання центральної або периферичної нервової системи, які впливають на зв’язок між мозком і потовими залозами.
Лікування ангидроза
Людям, які страждають на ангідроз, слід уникати надмірних фізичних навантажень і високих температур.
Якщо перегрів неминучий, для охолодження слід використовувати прохолодну воду або пакет з льодом. Слід також встановити кондиціонер і намагатися носити одяг з дихаючих і легких тканин.
Лікування ангідрозу залежить від причин, за якими організм перестав виділяти піт. У деяких випадках виписують ліки, що викликають потовиділення.
Однак у багатьох випадках слабке потовиділення слід сприймати, як індивідуальну особливість людини, а не привід для занепокоєння.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Very Well Health
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-09-04 13:01:00