Львівський портал

Під стінами Львівської облради – акція підтримки пам’яткоохоронця Василя Петрика

У вівторок, 13 липня, під стінами Львівської обласної ради, де проходить сесія, відбувається мітинг на підтримку відомого пам’яткооохоронця та керівника управління охорони об’єктів культурної спадщини ЛОДА Василя Петрика. Мітингувальники переконані, що справу проти нього хочуть сфабрикувати, аби знищити Миколаївську фортецю. Про це інформує Львівський портал.

Десятки людей вийшли на акцію підтримки пам’яткооохоронця Василя Петрика під стіни Львівської обласної ради. Учасники мітингу переконані, що справу захисника історичної спадщини Василя Петрика намагаються сфабрикувати, щоб знищити Миколаївську фортецю. Саме цю пам’ятку допомагає захистити Василь Петрик.

Учасники заходу тримають у руках плакати з написами: «Ні замовникам справи», «Ні свавіллю поліції і прокуратури!», «Ні справам проти охронцям пам’ятки!».

Як відомо, нині відбувається сесія Львівської обласної ради, де звітуватиме керівник комунального підприємства ЛОР «Реставрація та управління замками і палацами Львівщини» Валерій Потюк.

Також обласні обранці розглядатимуть питання про реорганізацію скандального комунального підприємства  «Реставрація та управління замками і палацами Львівщини».

Львівський портал раніше з’ясував, що кримінальне провадження про Василя Петрика поліція відкрила за зверненням саме Валерія Потюка .

Цей посадовець, за словами Василя Петрика, намагається докластись до знищення Миколаївської фортеці – на замовлення ТзОВ «Західінвест-партнери» він розробив документацію, якою стверджує, що цей об’єкт не є пам’яткою.

Нагадаємо, 16 червня рішенням Галицького райсуду Львова пам’яткоохоронця та очільника управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василя Петрика взяли під варту з можливістю внесення застави розміром 567 тисяч гривень.

Відразу після рішення суду у Львові ініціювали збір коштів на заставу. Необхідну суму, зокрема й завдяки небайдужим, вдалося зібрати менш ніж за добу. По завершенню судової тяганини зібрані кошти сім’я Петриків передасть на благодійність та порятунок пам’яток.

Нагадаємо, Василя Петрика та трьох підприємців обвинувачують у заволодінні 1 млн грн бюджетних коштів під час робіт у нацзаповіднику «Древній Звенигород».

Сам Василь Петрик всі звинувачення відкидає і вважає кримінальну справу розправою за його боротьбу за Миколаївську фортецю – невизнану дотепер пам’ятку, яку хочуть знищити задля видобутку піску. Про деталі справи – за цим посиланням.

Підтримку Василю Петрику висловили колеги-архітектори, пам’яткоохоронці та активісти, адже вони теж переконані, що відкрита кримінальна справа є сфабрикованою.

Зазначимо, що 6 липня Галицький районний суд Львова відсторонив Василя Петрика від посади начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської області.

Зауважимо, що Миколаївська фортеця – комплекс історичних споруд XIX-XX ст., який складається з 21 об’єкта. Дотепер цей об’єкт не має пам’яткоохоронного статусу. Нещодавно пам’яткоохоронці й активісти забили на сполох через те, що її хочуть знищити заради облаштування на цьому місці піщаного кар’єру.

Запаси піску на території Миколаївської фортеці експерти оцінюють в 1,4 млрд грн.

За неофіційною інформацією, добувати пісок на місці Миколаївської фортеці хоче приватна фірма «Західінвест-партнери». Аби реалізувати цю бізнес-ідею, нібито залучили директора комунального підприємства облради «Реставрація та управління замками та палацами Львівщини», що розробив і надіслав у Мінкульт документацію, якою стверджує, що цей об’єкт не є пам’яткою. При цьому пам’яткоохоронці обвинувачують посадовця у підробці підпису доктора наук Андрія Гречила.

Своєю чергою у ЛОДА підтримують ідею присвоєння Миколаївській фортеці такого статусу, відтак почали виготовляти необхідну документацію. Проте нещодавно лобісти піщаного кар’єру подали в суд на облдержадміністрацію, аби зупинити процес визнання цього об’єкта пам’яткою культури.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Народний дія Львів

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-07-13 11:30:41

Back to top button