Львівський портал

Під газоном Марсового поля, де вигулювали собак, виявили поховання

У Львові на Личаківському військовому цвинтарі розпочали третій, останній, етап досліджень та ексгумації давніх поховань. Йдеться про ліву частину газону Марсового поля, де хибно вважали що немає поховань, а на них відпочивали люди та вигулювались собаки. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Фахівці Меморіально-пошукового центру «Доля», сподіваються, що за сприятливих погодних умов, всі роботи завершать до кінця травня.

«Вчора розпочали початкові роботи з ексгумації на верхній лівій частині трав’яного газону. Вже бачимо, що є ряди поховань. Також тут, як і на правій частині газону, ми знайшли надгробки, які були скинуті і закопані в землю. Це говорить про те, що в 1974 році, коли будували меморіал, ніхто не думав, щоб належним чином увічнити пам’ять загиблих. Частину надгробків, можливо, вивезли, а частину просто закопали в землю. Бачимо, що ніхто людей не ховав належним чином. Бо логічно було б провести або ексгумацію і перепоховання, відповідно до концепції меморіалу, або ж залишити ознакування, що на території газону є поховання. Але про це ніхто не знав, не пам’ятав. І раніше в спекотні дні тут навіть відпочивали люди. Тут вигулювали собак. І це ще раз показує, як радянський союз ставився до загиблих, на котрих він будував свій міф про «велику перемогу»», – розповів керівник Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

987

Зауважимо, роботи з ексгумації на Личаківському військовому цвинтарі відбуваються на підставі всіх необхідних дозволів та погоджень від органів місцевого самоврядування та Міністерства культури України.

988

Самі роботи на Личаківському військовому цвинтарі розпочали ще минулого року. Тоді  провели ексгумацію на газоні справа та на центральній алеї цвинтаря. Під час першого етапу робіт знайшли останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни, та найбільше – повоєнного періоду.

989

Під час другого етапу дослідження проводили на центральній алеї. Тоді знайшли останки 479 людей. Всі поховання – часів Другої світової війни та повоєнного періоду. Зокрема, 268 віднайдених останків були у 16 криптах у нижній частині алеї. А 211 – безпосередньо на алеї вище як продовження рядів поховань цього поля.

990

Знайдені поховання часів Першої світової війни будуть перенесені поруч, на поля № 84 та № 85. Натомість рештки з радянських часів перепоховають на Голосківському кладовищі.

991

«Останки зберігаються в депозитаріях. Ми вже отримали всі дозвільні документи від Міністерства культури і від відповідної комісії, яка працює при Міністерстві. Здійснити перепоховання планується в цьому році. Наразі на Голосківському кладовищі проводять відповідні підготовчі роботи», – зазначила керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва.

А для вшанування пам’яті новітніх Героїв України, на території Личаківського військового цвинтаря збудують Меморіальний комплекс. У січні цього року місто оголошувало Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу пропозицію проєкту. На конкурс надійшло 53 заявки. Наразі зареєстровані учасники можуть подавати свої проєкти. Опісля журі буде вивчати та аналізувати їх, аби обрати переможців.

До слова, також у Львові розпочали процедуру щодо проведення досліджень та можливого перенесення поховань І та ІІ світових війн із території Пагорба Слави.

Як відомо, минулого року дослідження та ексгумацію провели на правій частині газону та на центральній алеї.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-02-28 19:22:35

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин